20 C
Tirana
E premte, Maj 24, 2019
Basha nga Berati: Do ç’montojmë bandën kriminale në pushtet

Në orën 18:45 Basha do ti kthejë përgjigje kryeministrit Rama

Edi Rama i ka bere nje leter publike sot kreut te opozites, Lulzim Basha. Rama i kerkon Bashes qe te ulen ne tryezen e dialogut....
Rama paralajmëron konferencë për shtyp në orën 13:00

Kryeministri Rama i dërgon letër publike kreut të PD-së Lulzim Bashës

LETER PUBLIKE LULZIM BASHES Zoti Kryetar, Ju drejtohem me këtë letër publike, në përpjekjen për t’i thirrur arsyes Suaj dhe për t’iu kthyer të vetmes rrugë...
Bumçi: Sondazhet na nxjerrin fitues por me Ramën nuk hyjmë në zgjedhje

Bumçi: Sondazhet na nxjerrin fitues por me Ramën nuk hyjmë në zgjedhje

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi, në një intervistë për Syri.net ka riktheksuar edhe njëherë qëndrimin e prerë të Partisë Demokratike dhe të opozitës së bashkuar,...
PROTESTA OPOZITËS: Flet pedagogia e kërcënuar personalisht nga Edi Rama

Porosia e PD-së: Betejën e kemi me Ramën jo me Borchard apo Spiropalin

Zbulohet porosia e numrit 2 të PD për të mos komentuar deklaratat e ambasadorit të OSBE. “Betejën e kemi me Ramën, jo me Borchard...
Rama mbyll konferencën sapo pyetet për kërcënimin për heqjen e vizave

Rama i përgjigjet akuzat të forta nga ana e Presidentit të Republikës Meta

Kreu i qeverisë Edi Rama i është përgjigjur deklaratave të forta që bëri sot presidenti Meta lidhur me Reformën në Drejtësi. “A e pengon mungesa...
PARALAJMËRIME: Kryemadhi "zotëron" një skandal seksual për ambasadorin e OSBE

Kryemadhi thirrje grave: Duhet të bashkohemi për të ardhmen e fëmijve

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi po zhvillon një takim me Lëvizjen e Gruas për Integrim. Kryemadhi tha se nënat shqiptarë duhet të luftojnë për...

HABIT PASKAL MILO: Socialistët janë dele

Ka habitur jo pak Paskal Milo një nga politikanët ikonë të së majtës, i cili sonte në emisionin ‘Provokacija’ të Mustafa Nanos, duke folur...

Basha: Tabulatet e vjedhjes së votave i kanë ndërkombëtarët

Kreu i PD-së Lulzim Basha tha nga Berati se Taulant Balla dhe Damian Gjiknuri janë kapur duke iu bërë presion 4 anëtarëve të KQZ...

“Zgjidhja” bën thirrje: Braktisni farsën e 30 qershorit

Partia Zgjidhja u ka bërë thirrje shqiptarëve që të braktisin zgjedhjet farsë të 30 qershorit. Në një deklaratë për shtyp kjo parti thekson se nuk...
Basha nga Berati: Do ç’montojmë bandën kriminale në pushtet

Basha: Grushti i shtetit më 30 qershor do të ndalet

Kryedemokrati Lulzim Basha është ndalur sot në Berat ku po zhvillon miting me mbështetësit e opozitës. Basha e quajti datën 30 qershor si tentativë për...
- Advertisement -