20 C
Tirana
E premte, Maj 24, 2019
Shehu nga Gjirokastra: Mobilizim dhe optimizëm për pjesmarrje masive

Shehu nga Gjirokastra: Mobilizim dhe optimizëm për pjesmarrje masive

Ish-deputeti Tritan Shehu ka zhvilluar disa takime me qytetarë të qarkut të Gjirokastër dhe degët e PD pas të cilave shprehet optimist për pjesëmarrjen...
Na e kurseni këtë paradë letrash publike zoti Kryeministër

Letra e tretë: Deri në zgjedhje pritet të publikohet libër

Kryeministri Edi Rama ka shkruar sot letrën e tretë publike drejtuar kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas përgjigjes që ky i fundit i...

Mustafa Nano: Droga e bën efiçent Ramën

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një fotografi në media, ku pretendon se kryeministri Edi Rama drogohet. Duke e komentuar këtë deklaratë të Berishës,...
Berisha në Opinion: Me letrat Rama i shpalli luftë popullit opozitar

Berisha në Opinion: Me letrat Rama i shpalli luftë popullit opozitar

I ftuar në “Opinion”, ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar letrën e hapur që kryeministri Edi Rama i bëri liderit të opozitës, Lulzim Basha. Sipas Berishës,...
Kryemadhi ironizon Ramën: Shiheni si qurravitet dhe i shkruan letra Bashës

Kryemadhi ironizon Ramën: Shiheni si qurravitet dhe i shkruan letra Bashës

Kryetarja e Lëvisjes Socialiste për Integrim , Monika Kryemadhi ditën e sotme në një takim me qytetarët ka folur dhe për letrën që kryeministri...
Basha nga Vora: Do anullojmë koncensionet dhe tenderat korruptivë

Basha nga Vora: Do anullojmë koncensionet dhe tenderat korruptivë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, vijon me turin e tij në qytete të ndryshme në prag të protestës së gjashtë kombëtare të opozitës së...
Basha nga Vora: Do anullojmë koncensionet dhe tenderat korruptivë

Basha pritet me entuziazëm dhe pjesmarrje të madhe në Vorë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon një takim në Vorë. Pjesmarrja është shumë e madhe, pavarësisht se është  bashki e qeverisur nga...
Vangjel Dule i kërkon Presidentit Meta shpërndarjen e Parlamentit

Vangjel Dule i kërkon Presidentit Meta shpërndarjen e Parlamentit

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule kërkon që presidenti Ilir Meta të shpërndajë Parlamentin. Në një postim në TWitter ai argumenton se “pavarësisht farsës së zëvendësimit...
Kaso: Vendimi i KQZ-së ishte i ndikuar nga presionet e dyshes Balla- Gjiknuri

Kaso: Vendimi i KQZ-së ishte i ndikuar nga presionet e dyshes Balla- Gjiknuri

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD Ivi Kaso tha pas vendimit të KQZ për të rrëzuar kandidatët e opozitës në KZAZ se çdo anëtar...
Na e kurseni këtë paradë letrash publike zoti Kryeministër

Kreu i PD-së Lulzim Basha iu është përgjigjur dy letrave të Ramës

Kreu i PD-së Lulzim Basha iu është përgjigjur dy letrave të rivalit të tij politik Edi Rama, që e ftonte në dialog, në mënyrë që...
- Advertisement -