12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Presidenti i “Judicial Watch”: paratë e SOROS kanë financuar Partinë Socialiste të Shqipërisë

Një debat i madh është hapur këto ditë në SHBA. Ka dyshime të forta se miliona USD kanë dalë nga administrata Obama për llogari...

Manjani flake per flake me ambasadorin e SHBA-ve

Duket se tanimë se ambasadori i SHBA-ve Donald Lu ka humbur kredenciale në arenën politike shqiptare. Kjo ka ardhur si pasojë e një "politike"...

Deputeti demokrat ironizon me Vasilika Hysin

Deputeti PD- s i qarkut te Elbasanit ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të Vasilika Hysit, e cila e quajti poezi  deklaratën e...

Arjan Çani: Ndjej neveri ndaj ndërkombëtarëve

I ftuar në emisionin News 24, Arjan Çani ka dalë me deklarat të forta ndaj ndërkombëtarëve. Më poshtë po ju njohim me deklaraten e...

Greqia e shqetesuar per ngadalesimin e marreveshjes per detin

Situata që po kalon vendi ynë kanë bërë që të largohet vëmendja nga marrëveshja e detit me greqin. Këtë e ka vënë në dukje...

Ja çfarë deklaroi Basha ne komunikim e para pak minutave

Kryetari i Partise Demokrative Lulzim Basha ne komunikim per mediat deklaroi se eshte e pakuptimte qe dikush qe ka shtepine vetem pak metra larg...

Opozita e bashkuar me vendim unanim kunder qeverise

Mosbindja civile ishte vendimi unanim me të cilin ka dalë opozita e bashkuar si formë proteste kundër Qeverisë.  “Kemi dalë me një vendim unanim, në...

Duke pritur demokracine ne shqiperi ngjason me pritjen e Godose

Nga Rudina Hajdari Tek shikon sekuencat televizive me shkatërrimin dhe djegien e barrierave mbrojtëse për mbledhjen e taksave ne Rrugën e Kombit bindesh plotësisht se...

Vetvendosja del ne mbrojte te prostestes dhe kryqezon Ramen

Zëdhënësja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, e ka quajtur terror qeveritar atë që ka ndodhur mbrëmjes e së dielës, kur policia shqiptare ka arrestuar në...

Zirkon Disha: Rama ka frike nga shqiptaret

Rama ka frikë nga shqiptarët’, kështu deklaroi aktivisti Zirkon Disha, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net. I pyetur nga moderatori Alen Xhelili, rreth...
- Advertisement -