24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019

Sipas OKB Shqiperia eshte vendi i 20 me i korruptuar ne bote

Java që lamë pas u karakterizuar me dy lajmë të zymta, për rritjen e nivelit të vjedhjes nga kjo qeveri, por që të dy...

Meta per “To Vima”, duhet marreveshje e re me greqine

Presidenti i Shqiperise z. Ilir Meta ne nje interviste per median greke " To Vima" eshte shprehu se ambicia me madhe e vendit tone,...

Shqiperia rasti unik kur “timoni dhe korrupsioni” jane ulur kembekryq

Nga Astrit Patozi Jemi te 20-tët nga fundi në botë për korrupsion, por ky lajm i zi duket se nuk përbën më ndonjë shqetësim në...

Debat për varfërinë; Rama: E marrin më të varfrit. Basha: U penalizuan 75%

Kuvendi debatoi për çështjen e ndihmës ekonomike. Opozita akuzon qeverinë se përjashtoi shumë familje të varfra nga skema, ndërsa kryeministri Rama tregoi shembujt e...

Ngrihet komisioni për Tahirin. Mazhoranca rrëzon amendamentet e opozitës për Kryeprokurorin

Në fund të seancës maratonë të ditës së sotme në Parlament janë miratuar edhe emrat e deputetëve që do të përbëjnë komisionin hetimor për...

Vasili: Të ndalen koncesionet dhe tu bëhet veting. Po rritet borxhi publik

Hapi i parë është ndalja, hapi i dytë mjaft e bllokuan prej 2 vjetësh projektligjin për koncesionet dhe vetingu i koncesioneve, janë kërkesat e...

Emigracioni, Gjosha: Shpresa e shqiptarëve? Arroganca është fundi i një lideri

Ish ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në Facebook ndaj deklaratës së kryeministrit Edi Rama për emigracionin, duke e krahasuar Shqipërinë me Kroacinë...
- Advertisement -