15 C
Tirana
E mërkurë, Nëntor 20, 2019

Haxhinasto: Qyetarët po ngrihen për mosqeverisjen e këtij vendi

Ish-deputeti i LSI-së Edmond Haxhinasto deklaroi në studion e lajmeve të Fax News, se protesta e opozitës kishte një pjesmarrje masive nga ana e...
Çfarë pritet të ndodhë pasi jemi zyrtarisht në javën e fundit para zgjedhjeve

Deklarata e deputetit: Rama ka shkëputur totalisht Rilindjen me PS-në

Deputeti i pavarur Lefter Maliqi përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur se Rama ka shkëputur çdo lidhje me Partinë Socialiste, dhe këtë...
Bundestagu votoi: Nuk do të ketë çelje negociatash për Shqipërinë

Reagimi i Bashës: Vendimi i Bundestagut reflektojnë dështimet e qeverisë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pasi Grupet Parlamentare të Koalicionit Qeverisës CDU-CSU dhe SPD në Bundestagun Gjerman vendosën sot se për Shqipërinë nuk ka...
Kryemadhi nga Roskoveci: Deklaratat e ndërkombëtarëve janë të paguara

Kryemadhi nga Roskoveci: Deklaratat e ndërkombëtarëve janë të paguara

Monika Kryemadhi është kthyer të flasë sërish për deklaratat e ndërkombëtarëve gjatë një takimi të organizuar me stukturat e Lëvizjes Socialiste për integrim. Keni dëgjuar...
TAKIMI ME PALMER: Basha nuk jep detaje se si do vazhdojë aksioni opozitar

Basha uron besimtarët ortodoksë për Festën e Pashkëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  mëngjesin e sotëm ka uruar besimtarët ortodoksë për Festën e Pashkëve. Me anë të një postimi në llogarinë e...

Kryemadhi e ashpër: Në kuvend u futën 17 qelbësira

Duke komentuar djegien e mandateve dhe duke theksuar se opozita e bashkuar nuk është penduar për këtë vendim, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në...
BASHA: Ngjarjet e djeshme tregojnë se shteti ka rënë përfundimisht

BASHA: Ngjarjet e djeshme tregojnë se shteti ka rënë përfundimisht

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat është shprehur se dy ngjarjet e djeshme, tregojnë se shteti ka rënë. Sipas kreut të...
Publikohet skandali tjetër që implikon Taulant Ballën

Salianji fakton “gënjeshtrën” e Ballës në emisionin Opinion

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Taulat Ballës, i cili tha në “Opinion” se është njohur me Begon...

Ranitidina, ilaçi që u ndalua në Europë’/ Spahia: Papërgjegjshmëri flagrante e shtetit dhe e...

A qarkullojnë në Shqipëri barna me princip aktiv ranitidine, lëndët e para ose ndihmëse të të cilave prodhohen në Indi? Kjo është një ndër pyetjet...

Basha nga Berati jep sinjale të forta për Vetingun e politikës

Gjatë takimit me banorët në Berat, Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë “Rama” se opozita nuk kthehet në Kuvend, pa u bërë Vettingu i politikanëve. Basha...
- Advertisement -