18 C
Tirana
E diel, Korrik 21, 2019

Ta Nea gozhdon qeverisjen e Tsipras, që shëmbëlltyra e tij ideale është Edi Rama...

Kryeministri grek nuk është më revolucionari i majtë që ndezi shpirtrat e trazuara të grekëve të cfilitur nga kriza. Vitet e gjata të pushtetit...

Paratë e taksapaguesve amerikanë kanë financuar projektet e Sorosit ne Shqiperi

Bill Marshall, një hetues i Judicial Watch, pas daljes së raportit të JW për ndikimin e Sorosit dhe financimeve të USAID për projekte të...

Faktet se Soros po gatuan çorbën politike në dëm të vendit

PËRFSHIRJA ZYRTARE E “SOROS” SHKËPUTUR NGA LETRA E ISH- PROKURORIT ADRIATIK LLALLA Grupi i Ekspertëve të Nivelit të Lartë kishte për detyrë hartimin e projektligjeve kushtetuese...

PD mbledh grupin parlamentar per te nisur protestat

Partia Demokratike ka mbledhur grupin parlamentar pasditen e sotme, pas protestës së tre ditëve më parë në Rrugën e Kombit, dhe arrestimit të prostestuesve...

Presidenti i “Judicial Watch”: paratë e SOROS kanë financuar Partinë Socialiste të Shqipërisë

Një debat i madh është hapur këto ditë në SHBA. Ka dyshime të forta se miliona USD kanë dalë nga administrata Obama për llogari...

Basha rrit dozen e deklaratave per funksionimin e drejtesise

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, i kërkoi qytetarëve që ti kërkojnë llogari drejtësisë.Ndërsa për masën e...

Basha fton të rinjte ti bashkohen partise demokratike

Kreu i partisë demokratike z. Lulzim Basha ka nisur një fushatë takimesh me grupe të ndryshme siç ndodhi me ish të përndjekurit politik dhe...

Zirkon Disha: Rama ka frike nga shqiptaret

Rama ka frikë nga shqiptarët’, kështu deklaroi aktivisti Zirkon Disha, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net. I pyetur nga moderatori Alen Xhelili, rreth...

Ja si i përgjigjet Berisha deklaratave të Edi Rames per Rrugen e Kombit

Kryeministri, Edi Rama deklaroi se “Rruga e Kombit” ka kushtuar 1.3 miliardë euro. Pas kësaj deklarate të kryeministrit Rama, ka ardhur reagimi i ish-kryeministrit...

Vazhdon eksodi i keshilltareve bashkiake nga LSI

  Duket se situata me largimet e diteve te fundit duhet qe LSI të ndryshojë sloganin sepse po perceptohet sikur "TË IKIM SA MË SHPEJT"....
- Advertisement -