15 C
Tirana
E premte, Shtator 20, 2019

Ta Nea gozhdon qeverisjen e Tsipras, që shëmbëlltyra e tij ideale është Edi Rama...

Kryeministri grek nuk është më revolucionari i majtë që ndezi shpirtrat e trazuara të grekëve të cfilitur nga kriza. Vitet e gjata të pushtetit...

Paratë e taksapaguesve amerikanë kanë financuar projektet e Sorosit ne Shqiperi

Bill Marshall, një hetues i Judicial Watch, pas daljes së raportit të JW për ndikimin e Sorosit dhe financimeve të USAID për projekte të...

Faktet se Soros po gatuan çorbën politike në dëm të vendit

PËRFSHIRJA ZYRTARE E “SOROS” SHKËPUTUR NGA LETRA E ISH- PROKURORIT ADRIATIK LLALLA Grupi i Ekspertëve të Nivelit të Lartë kishte për detyrë hartimin e projektligjeve kushtetuese...

Presidenti i “Judicial Watch”: paratë e SOROS kanë financuar Partinë Socialiste të Shqipërisë

Një debat i madh është hapur këto ditë në SHBA. Ka dyshime të forta se miliona USD kanë dalë nga administrata Obama për llogari...

PD mbledh grupin parlamentar per te nisur protestat

Partia Demokratike ka mbledhur grupin parlamentar pasditen e sotme, pas protestës së tre ditëve më parë në Rrugën e Kombit, dhe arrestimit të prostestuesve...

Basha rrit dozen e deklaratave per funksionimin e drejtesise

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, i kërkoi qytetarëve që ti kërkojnë llogari drejtësisë.Ndërsa për masën e...

Vazhdon eksodi i keshilltareve bashkiake nga LSI

  Duket se situata me largimet e diteve te fundit duhet qe LSI të ndryshojë sloganin sepse po perceptohet sikur "TË IKIM SA MË SHPEJT"....

KM në facebook: Ne si biem dot gomarit por kemi zgjedhur ti biem samarit

Pas disa orësh heshtje, kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e sotshme njëorëshe të biznesit të vogël i cili uli qepenat...

Basha fton të rinjte ti bashkohen partise demokratike

Kreu i partisë demokratike z. Lulzim Basha ka nisur një fushatë takimesh me grupe të ndryshme siç ndodhi me ish të përndjekurit politik dhe...

Zirkon Disha: Rama ka frike nga shqiptaret

Rama ka frikë nga shqiptarët’, kështu deklaroi aktivisti Zirkon Disha, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net. I pyetur nga moderatori Alen Xhelili, rreth...
- Advertisement -