21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019
Bardhi: Dekani i Drejtësisë po ushtron presion ndaj studentëve

PD: Groposja e dosjes 184 nuk do ta shpëtojë Edi Ramën

Partia Demokratike zbardhi sot një lojë të rëndë dhe të rrezikshme që po luhet me mbylljen e Dosjes 184 të vjedhjes së votave në...

Rama jep urdhërin e prerë para fillimit të mbledhjes së Këshillit Bashkiak

Ka nisur mbledhja për konstituimin e Këshillit Bashkiak të Shkodrës. Mbledhja po mbahet në Bibliotekën e Universitetit ndërsa jashtë protestojnë mbështetësit e PD-së. Mbledhja ka...
Valdrin Pjetri hap të tjera skenare politike

Valdrin Pjetri hap të tjera skenare politike

Kryebashkiaku i zgjedhur i Shkodrës, Valdrin Pjetri, lajmëroi dje dorëheqjen nga marrja e kësaj detyre, pas akuzave disaditore të artikuluara nga opozita për përfshirje...
Xhelal Mziu: Nuk mendos se do të certifikohen këto zgjedhje

Xhelal Mziu: Drejtësia është vënë në tutelën e Rilindjes

Drejtësia është vënë në tutelën e Rilindjes, është bërë palë me krimin që e mban në këmbë këtë pushtet dhe ka legjitimuar të paligjshme...
Basha nga Maliqi: Zgjedhjet e parakohshme janë të pakthyeshme

Basha nga Maliqi: Zgjedhjet e parakohshme janë të pakthyeshme

Gjatë takimit me strukturat drejtuese të PD në Maliq, kreu i opozitës Lulzim Basha bëri Edi Ramën përgjegjës për rritjen e papunësisë dhe varfërisë...
Basha nga Përmeti: "Bibat e Ramës" në KQZ do të përgjigjen para drejtësisë

Basha nga Korça: Edi Rama po kërkon pazar

“30 qershori provoi se me Edi Ramën nuk ka dhe nuk mund të ketë një proces të lirë e të ndershëm zgjedhor”. Me këtë qëndrim...
Basha nga Prrenjasi: Shqiptarët varfërohen ndërsa Rama & Co jetojnë në lluks

Basha nga Prrenjasi: Shqiptarët varfërohen ndërsa Rama & Co jetojnë në lluks

Kreu i opozitës Lulzim Basha, në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Prrenjas deklaroi se në fund të kësaj beteje, nuk do të...
Erisa Xhixho: Votimet e 30 qershorit do ti ndalim me çdo kusht

Erisa Xhixho: Konstituimi i këshillit bashkiak të Tiranës ishte një shfaqje e shëmtuar

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho, e cilëson si shfaqje të shëmtuar deri në neveri atë të konstituimit të këshillit bashkiak të...
Basha nga Pogradeci: Sot papunësia është në nivelet më te larta

Basha nga Pogradeci: Sot papunësia është në nivelet më te larta

Lideri i opozitës Lulzim Basha tha se dërgimi i policisë në dyert e biznesit është kriminal, njësoj si çdo politikë fiskale dhe ekonomike që...
Basha nga Devolli: Ta shporrim pakicën e inkriminuar

Basha nga Devolli: Ta shporrim pakicën e inkriminuar

Ka vijuar edhe sot tensioni në Bashkinë e Devollit, pas konstituimit të Këshillit Bashkiak dhe betimit të kryebashkiakut të ri. Para bashkisë ka pasur tensione...
- Advertisement -