5 C
Tirana, Al
E premte, Nëntor 16, 2018
Endri Hasa: Heshtja dhe censura mediatike mbulon krimet e Dakos

Endri Hasa: Heshtja dhe censura mediatike mbulon krimet e Dakos

Deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa tha se “heshtja prej ditësh edhe me censurë mediatike nuk mbulon krimin elektoral të Vangjush Dakos”. Sipas Hasës, kryetari...
Jorida Tabaku: PPP u kanë kushtuar deri tani shqiptarëve 2.2 miliardë euro

Jorida Tabaku: PPP u kanë kushtuar deri tani shqiptarëve 2.2 miliardë euro

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, përmes një deklarate publike ka denoncuar si abuzive shumë marrëveshje të arritura mes shtetit dhe privatit, përmes “Partneritetit...

Luan Rama: Sulmi i Ramës ndaj presidencës është i patolerueshëm

Luan Rama: Sulmi i Ramës ndaj presidencës është i patolerueshëm. Ndërsa vetë Meta ndodhet ende në Francë, eksponentë të LSI kanë reaguar për një letër-shkëmbim...
Basha shprehet i bindur për fitoren në zgjedhjet lokale 2019

Basha shprehet i bindur për fitoren në zgjedhjet lokale 2019

Basha shprehet i bindur për fitoren në zgjedhjet lokale 2019. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e “360 Gradë” u...
duke e cilësuar këtë institucion si “Policia e Mendimit në duart e Ramës”

Basha: Tani Rama ka kontroll të plotë mbi ministrinë e brendshme

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, i ftuar në ‘360gradë’ deklaroi se emërimi i Sandër Lleshit në postin e zv/Ministrit të Brendshëm, tregon se ministria...
Muhabetit të gishtave dhe timonit ka fillu me i dalë boja

Një pyetje për Ramën: Pse po të kërcënojnë nga burg?

Një pyetje për Ramën: Pse po të kërcënojnë nga burg? Sekretari i Përgjithshëm dhe deputetit të LSI-së, Endrit Braimllari në një konferencë për shtyp deklaroi...
Nuk ka më Ed Rama, por kemi kryeministër të krimit

Akuzat dhe “dosja 339” me emrat e 15 deputetëve të blerë nga Rama

Akuzat dhe "dosja 339" me emrat e 15 deputetëve të blerë nga Rama. Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit...

Oerd Bylykbashi ironizon Dakon duke e quajtuar “Supermen”

Oerd Bylykbashi ironizon Dakon duke e quajtuar "Supermen" Përmes një postimi në ‘Facebook’ Oerd Bylykbashi e cilësoi reagimin e Dakos banalitet të së keqes. Banaliteti i...
Basha: Mosdekretimi i ministrit nuk është lojë politike

Basha shpalos bashkëpunimin ekonomik me gjermanët e CDU

Në tryezën për programin ekonomik, me fokus tek çështjet e infrastrukturës, energjisë dhe dixhitalizimit, të zhvilluar në selinë e Partisë Demokratike, kreu i opozitës...
Partia Demokratike ka kërkuar sërish sot arrestimin e Vangjush Dako

Partia Demokratike ka kërkuar sërish sot arrestimin e Vangjush Dako

Partia Demokratike ka kërkuar sërish sot arrestimin e kryetarit të Bashkisë Durrës, Vangjush Dako. Përmes një deklarate për mediat deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi u shpreh...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -