21 C
Tirana
E mërkurë, Korrik 24, 2019
Basha nga Tropoja: Bashkitë e veriut janë "ndëshkuar" nga qeveria e Ramës

Basha nga Tropoja: Bashkitë e veriut janë “ndëshkuar” nga qeveria e Ramës

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë...
Alketa Vejsiu nuk gjen paqe nga ngacmimet e fansave

Alketa Vejsiu nuk gjen paqe nga ngacmimet e fansave

Alketa Vejsiu ka vendosur të ndajë video ka perlat në Jugun e Shqipërisë. “Shqipëria, bukuroshja e Mesdheut, toka që aq shumë dua”, shkruan moderatorja...
Spaho: 2 qershori do të jetë një ngjarje e bukur

Edmond Spaho pranon se po kryhen negociata PD-PS

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrugën e vetme për t’iu imponuar kryeministrit Edi Rama që...
Lulzim Basha reagon pas vendimit të Gjykatës së Durrësit

Kërcënimi i Bashës: Do hetojmë me prokurorë të huaj kontratat koncesionare

Lider demokrat Lulzim Basha këmbëngul në idenë e tij se kur PD-ja të vijë në pushtet do të hetojë kontratat koncesionare. Atë që pak ditë...
Basha nga Kurbini: Falë jush kemi krijuar shumicën absolute “Rama ik”

Mandatet e bashkiakëve: Opozita i dērgon letër Kolegjit Zgjedhor

Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese...

Edhe Eliona Pitarka pozon foto thuajse nudo

Dje ishte dita ku vajzat seksi të ekraneve dhe të showbizit kanë pozuar pa të brendshme. Dhe nuk janë vetëm yjet dhe personazhet e showbizit...
Flamur Noka nis sfidën ndaj Ballës pikërisht nga qyteti i Librazhdit

Flamur Noka nis sfidën ndaj Ballës pikërisht nga qyteti i Librazhdit

Flamur Noka sfidon Taulant Ballen dhe nis punën për organizmin e Partisë Demokratike. Noka është deleguar si drejtues politik për Qarkun e Elbasanit. Nuk ka...
Presidenti Meta takohet në Prishtinë me Ramush Haradinajn

Presidenti Meta takohet në Prishtinë me Ramush Haradinajn

Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar në Prishtinë me kryeministrin e dorëhequr të Kosovës, Ramush Haradinaj. Lajmin e bën të ditur vetë Haradinaj përmes...
Gazetari Ervin Kurti-Bora Zemanit: Je shumë Fake

Gazetari Ervin Kurti-Bora Zemanit: Je shumë Fake

Gazetari Ervin Kurti ka thumbuar moderatoren Bora Zemani. I ftuar në “Treshat”, Kurti u pyet nga binjakët Romeo dhe Donald Veshaj nëse i duken...
Basha nga Lezha: Edi Rama është kryeministri më hajdut në historinë e vendit

Basha nga Lezha: Edi Rama është kryeministri më hajdut në historinë e vendit

Në takimin me demokratët e Lezhës, kreu i opozitës identifikoi Edi Ramën si problemin më të madh për ekonominë, papunësinë dhe shkatërrimin e drejtësisë. Zoti...
- Advertisement -