12 C
Tirana
E diel, Mars 24, 2019
Kongresi i PS do të mbahet më 23 mars dhe do të shpallet lista e këshilltarëve për Tiranën

PS po “vdes” si parti ndërsa Rama merret me shou kongresesh

Analisti Andi Bushati duke komentuar situatën e fundit politike në vend dhe në veçanti Kongresin e Partisë Socialiste që pritet të mbahet së shpejti,...
Historiani dhe politologu zviceran "çjerr" maskën që Rama përdor ndaj ndërkombëtarëve

Historiani dhe politologu zviceran “çjerr” maskën që Rama përdor ndaj ndërkombëtarëve

Historiani dhe politologu zviceran Jens Schmitt e quan kryeministrin Rama demagog, i cili sipas tij u shtiret europianëve si figurë e ndritur ndërsa në...

Turp tju vijë policisë dhe atyre bij e bija nënash që sillen ç`njerëzisht

Ngjarja e sotme e ndodhur me familjet në lagjen pranë gjiminzit "Petro Nini Luarasi", përveçse tregon paçavuren shtet të sektit rilindas, nxorri në pah...
Çfarë di Rama që e di edhe Basha

Ore e keqja nuk është PS e Majkos por sekti i Rilindjes së Ramës

Protesta masive të Partisë Demokratike, por edhe opinioni publik na ka bërë të analizojmë situatën aktuale. E keqja nuk qëndron tek PS-ja e Majkos, sepse...
O Knuto po Shqipëria nuk është vetëm ke bulevardi

O Knuto po Shqipëria nuk është vetëm ke bulevardi

Delegacioni i europian doli sot në një konferencë për shtyp pas dy ditë qëndrimi në vend. Gjatë konferencës së delegacionit europian në Tiranë, Knut...
Çfarë di Rama që e di edhe Basha

Pesë mitet e Rilindjes për djegien e mandateve të opozitës

  Ashtu si në periudhën e protestës studentore, shumicës parlamentare edhe këtë radhë i ka vdekur arma e saj më e fortë, propaganda. Të përkundur...

Boll më! Nuk mbahet peng një vend për një “Dako”

Boll më! Nuk mund të mbahet peng ky vend vetëm për një Dako. Situata politike, ekonomike dhe sociale e vendit është në një mënxyrë të...
Rama shkarkon dhe e quan halabak drejtorin e Hipotekës Durrës

Nëse opozita reziston ajo do të rrëzojë si Edi Ramën dhe mitin e ndërkombëtarëve

Vendimi i opozitës për të djegur mandatet parlamentare, solli reagimin e menjëherëshëm të ndërkombëtarëve. Mes reagimeve, spikat veçanërisht, ai i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara...

Sekti i “Rilindjes” dhe qeveria “bukë peshku”

Vërshimi antiqeveri, tregon se PS-ja nga forcë politike vlerash, u katandis në “kosh plehrash”, fati dhe dinjiteti i të cilës në kryeqytet, përfaqësohet nga...

Pse lëvizja e djegieve të mandatëve i jep pikë Lulzim Bashës

Deklarata e sotme e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha për djegien e mandateve të deputetëve hap të tjerë skenarë politike si për opozitën...
- Advertisement -