29 C
Tirana
E martë, Korrik 23, 2019
Korporata e investimeve aferë më gjigande se skema korruptive e 1 mld të PPP

Korporata e investimeve aferë më gjigande se skema korruptive e 1 mld të PPP

Në një akt të fundit banditesk, komisioni ekonomisë ka nisur tani diskutimet për ligjin antikushtetues të Korporatës të Investimeve! Korporata e investimeve – aferë më...
Analisti Fatos Lubonja: Dikur Rama tallej me Enverin ndërsa sot sillet njëlloj si ai

Analisti Fatos Lubonja: Rilindja ka si projekt eleminimin e çdo zëri kundra

Analisti Fatos Lubonja mendon se eliminimi i kundërshtarëve është projekti i rilindësve, duke akuzuar maxhorancën se ka kapur çdo institucion. Në rubrikën “Opinion” në...
Diplomati Nesho: Rama është pjesë e planit për ndarjen e Kosovës nga dyshja Thaçi-Vuçiç

Diplomati Nesho: Rama është pjesë e planit për ndarjen e Kosovës nga dyshja Thaçi-Vuçiç

Ne jemi shtet sovran dhe e kemi gabim që presim dhe funksionojmë me mesazhet e ambasadave. Ato shërbejnë si institucione që mundësojnë bashkëpunimin midis...
Kim Mehmeti: Rilindja është duke "djegur" Shqipërinë

Kim Mehmeti: Rilindja është duke “djegur” Shqipërinë

  Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi shkon përpara duke u kthyer në shtet njëpartiak, por...
Si të ndalim shkretëtiren ekonomike dhe hemoragjinë kombëtare?  

Si të ndalim shkretëtiren ekonomike dhe hemoragjinë kombëtare?  

Ka vetëm një rrugë, ka vetem një mënyrë! Ta kthejmë ekonominë nga ekonomi e korporatave, në ekonomi familjare dhe të individit: Si? Kryesisht me...
Andi Bushati: Prisni se s`kemi parë gjë akoma

Bushati: Lëvizja më e mirë e Metës është dorëheqja si President

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 analizoi me detaje situatën politike në vend, ndërsa u ndal edhe tek përplasja...
Elmaz Sherifi: Edhe gomaret mbanin mbi kurriz parullen Rama Ik

Elmaz Sherifi: Edhe gomaret mbanin mbi kurriz parullen Rama Ik

  Kur more PS, deklarove, se nuk ishe politikan, por do promovoje “Politiken e Re” ! Koha te dha te drejte per gjysem fjaline. Nuk...

Drejtuar ndërkombëtarëve: Makaronaxhinj dhe Karkalecaxhinj boll luajtët me shqipërinë

Që ndërkombëtarët gjithnjë na kanë përdorur për "studime" kjo dihet sepse asnjëherë serioziteti i tyre në kuadër të demokracisë nuk ka qenë ai që...
Ish-këshilltarja shigjeton Ramën: Injoranca po na kushton

Ish-këshilltarja shigjeton Ramën: Injoranca po na kushton

Ish-këshilltarja e kryeministrit Edi Rama, njëherësh ish-zëvendësministrja e Ekonomisë në kohën e tij, ka vijuar akuzat ndaj qeverisë socialiste. Përmes një mesazhi të ashpër në...
Në një tjetër bashki është zbuluar skandali i mbushjes së kutive.

Ish drejtori i Zërit të Amerikës: 30 Qershori poshtërsi e qeverisë dhe turp i...

Nga Frank Shkreli, ish-Drejtor i VOA-s për Euroazinë Ja erdhi dhe shkoi edhe 30 qershori i “votimeve” të Edi Ramës, sepse zgjedhje këto nuk mund...
- Advertisement -