24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019

E ÇUDITSHME: I riu po planifikon martesën me një lodër

Një i ri deklaron se ka rënë në dashuri me një robot madje ka zbuluar se po planifikojnë edhe të martohen. Joey Morris ra kokë...

Historia e murgeshave që po bëjnë miliona dollarë me kanabisin

Një dokumentar që do të transmetohet së shpejti në Shtetet e Bashkuara tregon jetën e një grupi murgeshash që kanë arritur të bëhen fermere...

Rituali i çuditshëm i buzëve të mëdha në Etiopi

"Epo sa te rrosh do te mesosh", keshtu eshte nje shprehje. Me duket se diku e kane marre shtysen. Ja cfare ndodh ne Etiopi. Mbase...
Royal Tokaj: Një shishe verë 1.5 litër kushton sa një apartament

Royal Tokaj: Një shishe verë 1.5 litër kushton sa një apartament

Kur flitet për verëra të mira dhe të kushtueshme zakonisht mendja na shkon në vreshtat franceze ose në ato në Toskana të Italisë. Por rekordi...
PO ÇPATE: Balla insinuon rreth arsyeve të vendimit të parlamentit holandez

Historitë fantashkencore të rilindasit Taulant Balla

Sipas burimeve shumë të besueshme të politikanit pemëdashës, Taulant Balla mbarë populli mësoi që 108 deputetë holandezë votuan në këtë mënyrë, sepse kur Lul...
LEGJENDA THESARIT: Në fshatin Valikardhë kanë nisur gërmime natën

LEGJENDA THESARIT: Në fshatin Valikardhë kanë nisur gërmime natën

Gërmimet e paligjshme që bëhen natën shqetësuan banorët e fshatit Valikardhë. Një legjendë për thesar, sipas tyre, duket se ka tërhequr në zonën e...

Ketij burgu i thuaj hapu: Burg prej xhami dhe kushte moderne

Kur mendon për një burg, në mendje të vijnë godina të rrethuara nga mure të lartë dhe tela me gjemba, drita për të parë...

Ja shenjat e horoskopit që nxjerrin më shumē miliarderë

Shumë thonë se yjet mund të parashikojnë gjithçka. Dhe tani, të dhënat e reja sugjerojnë se sipas shenjave të horoskopit mund të parashikojmë shansin...
E RRALLË: Në Slloveni hapet e para çezme publike birre

E RRALLË: Në Slloveni hapet e para çezme publike birre

Sllovenia është vendi i parë që ka marrë një një iniciativë të veçantë, duke hapur një çezmë publike birre dhe jo uji. Kjo ka...

ÇUDIRA SHQIPTARE: Gjen mushkën e humbur prej 4 vitesh në Facebook

humb mushka në fshatin Fushë-Bardhë të Gjirokastrës dhe e gjen pas katër vitesh me anë të Facebook-ut në fshatin Rehovë të Vithkuqit. Familja në të...
- Advertisement -