12 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019
Meta jep arsyetimin e vendimit për 30 qershorin dhe paralajmëron...

E paimagjinueshme: Meta e kishte paralajmeruar termetin,por Rama nuk ia vuri veshin

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili shkruan se presidenti i vendit Ilir Meta e kishte paralajmëruar që në korrik një tërmet të...

Gjetje pikante ne Librazhd: Qytetari fton Taulant Ballen te jete pjese e peshores se...

Ditën e sotme në Librazhd po mbahet panairi i mjaltit, ku të pranishëm kanë qenë dhe drejtues të institucioneve lokalë, si dhe kreu i...

Burri me brirë që ka sfiduar edhe mjeksinë

Kirurgët në Indi provuan t’i operojnë “bririn” që i ishte rritur një 74-vjeçari në kokë. Burri tha që briri kishte nisur t’i rritej që 5...
Vlerat e hurmave farëzeza: Tani mund ti gjeni edhe në shitje

Vlerat e hurmave farëzeza: Tani mund ti gjeni edhe në shitje

Krahas shijes së tyre fantastike, hurmat mbartin vlera të jashtëzakonshme shëndetësore. Hurmat janë të pasura me vitamina, minerale si dhe antioksidantë. Ato përmbajnë ujë me...
Ja sa kushton një selfie me aktorin Arnold Schwarzenegger

Ja sa kushton një selfie me aktorin Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger është një model për fansat në të gjithë botën, prandaj kushdo e ëndërron një fotografi me të. Mundësinë mund ta keni më 17...
Njihuni me lepurin më të madh në botë dhe konsumimin rekord të karotave

Njihuni me lepurin më të madh në botë dhe konsumimin rekord të karotave

Pronarja e lepujve Annette Edvard, 63 vjeç, nga Bromsgrove, është edhe pronarja e lepurit më të madh në botë me emrin Jeff. Annette shpenzon 6041...
Forma e gishtave të këmbës tregon shumë për personalitetin tuaj

Forma e gishtave të këmbës tregon shumë për personalitetin tuaj

Askush nuk ka shumë dëshirë të flasë për këmbët apo gishtat e këmbës, megjithatë forma e tyre mund të tregojë shumë për një person....
Habit gjetja e studimit: Ja çfarë mendojnë femrat për meshkujt duhanpirës

Habit gjetja e studimit: Ja çfarë mendojnë femrat për meshkujt duhanpirës

Sipas një anketimi, shumicës së femrave nuk iu duken joshës meshkujt duhanpirës. Nga 1,000 beqarë të anketuar, 70% prej tyre kanë thënë se neveriten nga...
Atletet e Nike të prodhuara në 1972 shiten për vlerë rekord

Atletet e Nike të prodhuara në 1972 shiten për vlerë rekord

Një palë atlete të vjetra, të dizejnuara nga gjiganti i veshjeve sportive ‘Nike’, janë shitur në një ankand në New York me një çmim...
Ja kush janë 3 VIP-at që marrin shifra marramendëse për një postim në Instagram

Ja kush janë 3 VIP-at që marrin shifra marramendëse për një postim në Instagram

Lista e personazheve më të ndjekur në Instagram tregon edhe se cilët fitojnë më shumë për çdo postim që mund të bëjnë në formë...
- Advertisement -