22 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019
Çfarë përfitojmë nga të mbajturit lule natyrale në dhomë

Çfarë përfitojmë nga të mbajturit lule natyrale në dhomë

Qendra studimore ‘The American Society for Horticulture Science’ ka kryer një studim që vlerëson nëse bimët kanë ndikim shërues  në personat e sëmurë. Studimi mori...
WhatsApp do të sjellë ndryshime për përdoruesit dhe për biznesin

WhatsApp do të sjellë ndryshime për përdoruesit dhe për biznesin

Gjatë Samitit të Marketingut nga Facebook në Hollandë, u njoftua se WhatsApp shumë shpejt do të vijë me ndryshime. Risia e fundit e platformës së...
Japonia teston me sukses trenin më të shpejtë “Shinkasen”

Japonia teston me sukses trenin më të shpejtë “Shinkasen”

Japonia ka testuar me sukses trenin e gjeneratës së re “Shinkasen”, i cili parashikohet të vendosë një rekord të ri për sa i përket...
Gati taksia e re fluturuese me 5 vënde pasagjerësh

Gati taksia e re fluturuese me 5 vënde pasagjerësh

Taksia e re "fluturues" është zbuluar nga Start- Up gjerman Lilium, i cili pretendon se zinxhiri vertikal i ngritjes mund të jetë bazë për...
Ja sa do të përfitojë Madonna për 2 këgë live në Eurovision

Ja sa do të përfitojë Madonna për 2 këngë live në Eurovision

Madonna do të jetë surpriza e këtij viti në ‘Eurovision’, ose të paktën kështu është plani, pasi mediat kanë zbuluar që performanca e saj...
Ja pse na tërheq kaq shumë aroma e çokollatës

Ja pse na tërheq kaq shumë aroma e çokollatës

Të gjithë e dimë aromën e shijshme të çokollatës  e pasur me kokrra kakao të pjekura. Përderisa shumica prej nesh nuk shpenzojmë aq shumë kohë...
Miti i ishullit misterioz që askush nuk mund ta gjejë

Miti i ishullit misterioz që askush nuk mund ta gjejë

Ishulli i vogël Oak ndodhet fsheh një mister që askush nuk mund ta gjejë. Ka thashetheme se thesaret janë të fshehura në ishull dhe...
Ja kur duhet ta pimë kafen e mëngjezit sipas studimeve

Ja kur duhet ta pimë kafen e mëngjezit sipas studimeve

Mendimi i parë i njerëzve në të gjithë botën por sidomos në Shqipëri ështe që para se të ikin në punë të shijojnë një...

Kuriozë të dini se çfarë është rregulli i “8 gotave ujë në ditë”

Rregulli i “8 gotave ujë në ditë” është i ditur nga të gjithë ne dhe duket kaq i thjeshtë kur e dëgjon, por kush...

Edhe gorillat kanë mësuar të bëjnë selfie

Dy gorilla kanë mësuar të pozojnë si kujdestarët e tyre. Një foto e realizuar në parkun Virunga, DR Congo është bërë virale, pasi shihen dy...
- Advertisement -