15 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019

“Përmbysje” stinësh në Evropë, si do jetë moti në muajt e ardhshëm

Temperaturat e ulëta pritet të mbizotërojnë në gjithë Evropën gjatë gjithë muajit tetor dhe nëntor, ndërsa në dhjetor do të rriten sërish. Kështë e...

Njerëzit dashurojnë vetëm 3 herë në jetë:Secilën herë për një arsye të caktuar!

Ideja dhe teoria se njerëzit dashurojnë 3 herë gjatë jetës së tyre, është një ide aspak e re, dhe mjaft e përhpur. Por pak njerëz...

Del në ankand unaza 2000-vjeçare e perandorit romak, njihuni me shifrën marramendëse

Një unazë e hollë 2,000-vjeçare e safirit, e cila mendohet se i përkiste perandorit Romak Caligula – dhe është një nga ‘Gurët e Marlborough’...

E guximshme! Baby G bën tatuazh në pjesën e ndjeshme, por pendohet

Baby G njihet si një femër e guximshme. Këtë e ka dëshmuar edhe me vendimin e fundit që e ka marrë, kështu duke realizuar një...

E rrallë/ Kapet një specie e rrezikshme në Himarë, peshkaqeni 2 metra i gjatë...

Ky peshkaqen dem, që shihni në fotot më poshtë, është kapur të dielën në Himarë. Ai është rreth 2 metra i gjatë dhe peshon...

Missi rus u nda nga Mbreti i Malajzise: Dyshime mbi atesine e femijes

Ish-missi rus, martesa e së cilës me Mbretin e Malajzisë dështoi kur ishte në muajin e katërt të shtatzënisë, mori vesh se burri dëshiron...

Uau..S’donte të shkonte në ushtri, i riu martohet me 81-vjeçaren

Një djalë 24-vjeçar është martuar me kushërirën e tij 81-vjeçare me aftësi të kufizuara për ti shpëtuar detyrimit të shërbimit ushtarak. Zyrtarët kanë...

Nuse- vjeherr dueli i perjetshem: Disa truke sesi ta permiresoni marrdhenien

Marrëdhëniet vjehrrë-nuse nuk janë edhe shumë të mira. Raporti me vjehrrën është paksa delikat.Gjithsesi, ka edhe nga ato vjehrra dhe nuse të veçanta që...

Ermal Fejzullahu, baba për herë të 4-ët: Këngëtari na prezanton me vogëlushen

Ermal Fejzullahu është bërë baba për herë të katërt! Mbrëmjen e djeshme, Ariana, bashkëshortja e këngëtarit solli në jetë pjesëtaren më të vogël të...

Lidhja e tyre nuk paska qene aq e forte: Ndahet cifti i Big Brother

Dy vite pasi u martuan “live” në “Big Brother 9” me bekimin e kryetarit të bashkisë, Erion Veliaj, duket se çifti i famshëm Fotini...
- Advertisement -