12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Kinë: hedhin akullin e lumit në erë me dinamit

  Zonave verilindore të provincës Heilongjiang duket se u kishte ardhur shpirti në majë të hundës me akullin e pafundëm, kështu që autoritetet vendosën të...

Drejt zhdukjes renocerontet e bardhe, fildishi i te cilave shkon deri ne 40 mije...

Mirëmbajtësit e një parku në Kenia, po mundohen t’i trajtojnë sa më mirë, vetëm dy rinoqeronte të bardha që janë ende gjallë. Kjo racë e...

Ja kush eshte pashaporta me e rralle dhe me e veshtire per tu marre

Pasaportat janë ato që na japin mundësinë të udhëtojmë nga një vend në tjetrin. Disa prej tyre kanë pak më shumë liri. Pasaporta gjermane e...

Qyteti me i zgjuar ne bote ngjason me nje qytet fantazem

“Utopia e teknologjisë së lartë” në Songdo në verilindje të Koresë së Jugut është ndërtuar nga zeroja dhe është projektuar gjithçka sipas teknologjisë më...
- Advertisement -