15 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019

Ja kush eshte pashaporta me e rralle dhe me e veshtire per tu marre

Pasaportat janë ato që na japin mundësinë të udhëtojmë nga një vend në tjetrin. Disa prej tyre kanë pak më shumë liri. Pasaporta gjermane e...

Drejt zhdukjes renocerontet e bardhe, fildishi i te cilave shkon deri ne 40 mije...

Mirëmbajtësit e një parku në Kenia, po mundohen t’i trajtojnë sa më mirë, vetëm dy rinoqeronte të bardha që janë ende gjallë. Kjo racë e...

Itali: Ka trashëguar miliarda lireta, por ato sot janë thjeshtë letra pa vlerë

Mund të ishte bërë milioner, por është gjendur vetëm me një valixhe plot me miliarda lireta që janë, sipas ligjit, letra pa vlerë.  Kjo i...

Kinë: hedhin akullin e lumit në erë me dinamit

  Zonave verilindore të provincës Heilongjiang duket se u kishte ardhur shpirti në majë të hundës me akullin e pafundëm, kështu që autoritetet vendosën të...

Emri të tregon sa inteligjent jeni

Njohja me numerologjinë të ofron një mënyrë pë efikase për të njohur në mënyrë të shpejtë aftësitë e mendjes tonë. Mënyra që do ju...

Smartphonët e rinj do të jenë me 3 kamera

Smartphonët e fundit, ato modelet më të avancuara, kanë filluar të përfshijnë konfigurim të dyfishtë të lenteve në pjesën e pasme të telefonit. Kjo...

Shkencëtarët: mund të ringjallin një kufomë brenda 50-100 viteve

Dennis Kowalski, presidenti i Institutit Cryonics në Michigan beson se shkencëtarët mund të ringjallin një kufomë brenda 50-100 viteve. Sipas tij, përdormi i qelizave burimore...

Besëtytnitë e prerjes së thonjëve natën

Që në kohët e lashta njerëzit kanë nisur të besojnë në ngjarje që duke mos ditur t’i japin shpjegim, këtë të fundit e kanë...

Grupi i gjakut ju nxjerr në pah shumë veçori të karakterit tuaj

Katër grupet e gjakut – A, B, AB dhe O – mund të flasin shumë për një individ. Në disa vende është e diçka e...

Pse duhet të ndiheni me fat, sipas nëse partneri juaj i përket shenjës së...

Sipas ekspertëve edhe shenja e horoskopit ndikon në sjelljen e njerëzve. Më saktësisht po flasim për partnerin, meqë jemi në periudhën e shenjës së demit. Pse...
- Advertisement -