15 C
Tirana
E premte, Shtator 20, 2019
Njihuni me lepurin më të madh në botë dhe konsumimin rekord të karotave

Njihuni me lepurin më të madh në botë dhe konsumimin rekord të karotave

Pronarja e lepujve Annette Edvard, 63 vjeç, nga Bromsgrove, është edhe pronarja e lepurit më të madh në botë me emrin Jeff. Annette shpenzon 6041...
Forma e gishtave të këmbës tregon shumë për personalitetin tuaj

Forma e gishtave të këmbës tregon shumë për personalitetin tuaj

Askush nuk ka shumë dëshirë të flasë për këmbët apo gishtat e këmbës, megjithatë forma e tyre mund të tregojë shumë për një person....
Habit gjetja e studimit: Ja çfarë mendojnë femrat për meshkujt duhanpirës

Habit gjetja e studimit: Ja çfarë mendojnë femrat për meshkujt duhanpirës

Sipas një anketimi, shumicës së femrave nuk iu duken joshës meshkujt duhanpirës. Nga 1,000 beqarë të anketuar, 70% prej tyre kanë thënë se neveriten nga...
Atletet e Nike të prodhuara në 1972 shiten për vlerë rekord

Atletet e Nike të prodhuara në 1972 shiten për vlerë rekord

Një palë atlete të vjetra, të dizejnuara nga gjiganti i veshjeve sportive ‘Nike’, janë shitur në një ankand në New York me një çmim...
Ja kush janë 3 VIP-at që marrin shifra marramendëse për një postim në Instagram

Ja kush janë 3 VIP-at që marrin shifra marramendëse për një postim në Instagram

Lista e personazheve më të ndjekur në Instagram tregon edhe se cilët fitojnë më shumë për çdo postim që mund të bëjnë në formë...
Fat apo thjesht koincidencë: Foshnja lind në orën 7 e 11 minuta me peshë 7.11 pounds

Fat apo thjesht koincidencë: Foshnja lind në orën 7 e 11 minuta me peshë...

Është fat apo thjesht koincidencë. Një foshnjë në SHBA ka lindur në 11-7-2019, në orën 7 e 11 minuta dhe peshon 7.11 pounds që...
Ja kush është emoji më i përdorur

Ja kush është emoji më i përdorur

Në çdo moment gjatë komunikimit me njerëzit ne përdorim gjithmonë disa emoji në varësi të emocioneve tona. Ikonat e vogla kanë ndryshuar mënyrën se si...
Ka edhe kështu: Gjen burrin e zhdukur duke futur video në internet me gruan e re

Ka edhe kështu: Gjen burrin e zhdukur duke futur video në internet me gruan...

Një grua, e cila kishte tre vite që kërkonte bashkëshortin e ‘humbur’, e ka gjetur aty ku s’e priste. Jayapradha nga India e gjeti burrin nga...
Ka edhe kështu: Paditet gjeli sepse këndonte shumë herët në mëngjes

Ka edhe kështu: Paditet gjeli sepse këndonte shumë herët në mëngjes

Banorët e një fshati në Francë kanë arritur deri aty sa të padisin një gjel për faktin se këndonte herët në mëngjes. Gjeli me emrin...
E rrallë: Në Kosovë u shfaq “tornado rrotulluese” edhe pse jo shumë e fuqishme

E rrallë: Në Kosovë u shfaq “tornado rrotulluese” edhe pse jo shumë e fuqishme

Një fenomen natyror tepër i rrallë është shënuar dje në Kosovë. Në stacionin e autobusëve të qytetit, ka ndodhur ajo që quhet nga meteorologët...
- Advertisement -