12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Vjen një tjetër dënim për skuadrën e Skënderbeut

Duket se të gjithë e kanë me Skënderbeun. Pas fitores së pastër në Vlorë kundër Flamurtarit me rezultatin e pastër 0-3, ka ardhur një...

Inspektoriati shëndetësor mbyll disa ambiente spitalore në Elbasan

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor i ka vënë kyçin disa ambienteve spitalore në qarkun e Elbasanit. Shkak për këtë vendim drastik është bërë një inspektim nga...

Veshtiresia e bujqëve, se ne kemi KM që merret me deklarata dhe jo me...

  Toka është i vetmi burim të ardhurash për Xhelal Hysën dhe bashkëshorten e tij, Xhemilen, në fshatin Shënavlash të Durrësit. Por, ky sezon nuk...

Albert Nasto: Nga protesta do kalojmë në grevë urie

Ditën e sotme bizneset e vogla kanë protestuar kundër vendosjes së TVSH-së duke ulur qepenët e dyqaneve. I ftuar në Fax Web, kryetari i...

Të bekuar nga natyra, por të mallkuar me paaftësinë dhe makuterine e klases...

Shqipëria si pozitë gjeografike është një vend i bekuar. Na ka fal natyra shumë vende të bukura. Kemi një vijë bregdetare me shtrirje nga...

Kur 3-P të kryeministrit tonë iu ka dale boja me kohe

Plot 450 milion euro u ka marrë qeveria Rama, në katër vite shqiptarëve me taksën e qarkullimit. E cila përkthehet në 11% e buxhetit...

Biznesi i vogel ul qepenat, ne shenje proteste ndaj uljes pragut te TVSH-se

Në tregun e Medresesë, të gjithë shitësit ulën qepenat në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë për uljen e pragut të vetëdeklarimit të TVSH-së. Edhe...

Elbasan, permbyset furgoni i pasagjereve, Xibrrake- Qarret

Elbasan, permbyset furgoni i pasagjereve, Xibrrake- Qarret Një furgon me 10 udhëtarë ka humbur drejtimin dhe është përmbysur në segmentin rural Xibrakë - Qarret -...

Ja kush janë përfitimet shëndetësore të xhenxhefillit

Xhenxhefili rritet në Kinë, Indi, Afrikë, Karaibe, dhe vendet e tjera me klimë të ngrohtë. Rrënja e bimëve është e njohur si erëz dhe...

Historia ndermjet Bes Kallakut dhe domates

“Domatja është jeta ime, ka thënë  Besi” Më pas aktori Bes Kallaku vijoi duke shpjeguar arsyen pse ai i konsumon kaq shumë domatet: “Mami im...
- Advertisement -