31 C
Tirana
E shtunë, Gusht 24, 2019

Ja kujt ja dedikon suksesin kampioni me i ri i europes Briken Calja

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja triumfoi në Europianin e Peshëngritjes, duke arritur të marrë 3 medalje ari. Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet...

Qyteti me i zgjuar ne bote ngjason me nje qytet fantazem

“Utopia e teknologjisë së lartë” në Songdo në verilindje të Koresë së Jugut është ndërtuar nga zeroja dhe është projektuar gjithçka sipas teknologjisë më...

Vuçiç i kerkon keshilla homologut te tij rus, Vladimir Putin, per Kosoven

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar këshilla homologut të tij rus, Vladimir Putin, se si t’i kundërvihet ‘dhunës dhe agresionit të Kosovës ndaj...

Ja çfare parashikojne yjet per daten 29 mars

DASHI Gjithçka duket e qetë, sot nuk do të ketë grindje dhe diskutime me partnerin/en. Megjithatë Marsi është duke u përpjekur për t’ju vendosur shkopinj...

Tani kemi kampionin e europes ne peshengritje

Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes, duke marrë medalje ari. Briken Calja arriti të ngrejë...

Rikthehet Brisida Shehaj me poste, tanime ka material per portokalline

E ku është problemi këtu? Ju vjen në mend edhe nga të djelat e portokallisë Brisida Shehaj, e cila tanimë pas një pushimi do...

Lauren Jauregui, këngëtarja e Fifth Harmony pozon per Playboy

Lauren Jauregui, këngëtarja e Fifth Harmony, ka vendosur jo vetëm që të ndjekë karrierën solo pas shpërbërjes së grupit, por edhe të eksplorojë trupin...

Nderprehet vetingu per nje tjeter gjyqtar

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të ndërpresë procesin e Vettingut për Ilir Çelikun, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit të Vlorës. Ilir Çeliku përjashtohet nga...

Grabitet nga maskat ndersa ishte duke shkuar ne banke

Përfaqësuesi i një firme private, që po dërgonte një sasi parash në një bankë të nivelit të dytë, u grabit në mesditë në kryeqytet. Grabitja...

Spanja luan tenis me Argjentinen e Sampaolit

Spanja ka turpëruar Argjentinën në ‘Wanda Metropolitana’, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-1, ndërsa Lionel Messi duhet të ndjehet i lumtur, që...
- Advertisement -