21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019
Manjani: Çudi ore edhe në Vlorë që e votuan Ramën paska pakënaqësi

Manjani: Çudi ore edhe në Vlorë që e votuan Ramën paska pakënaqësi

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar për takimin që zhvilloi sot paradite kryeministri Edi Rama me studentët e Universitetit të Vlorës “Ismail Qemali”. Përmes...
Partia Demokratike ka publikuar sot një megaskandalin korruptiv

Partia Demokratike ka publikuar sot një megaskandalin korruptiv

Partia Demokratike ka denoncuar sot një megaskandal. Rrjedha e Lanës (në vendin e quajtur ish-serat) do të devijohet për ti hapur rrugë ndërtimit të...
Kyriakos Mitsotakis krition politikën e qeverisë greke ndaj Shqipërisë

Kyriakos Mitsotakis krition politikën e qeverisë greke ndaj Shqipërisë

Në një debat parlamentar që i kushtohej miratimit të buxhetit të vitit 2019, kreu i “Demokracisë së Re”, Kyriakos Mitsotakis, duke kritikuar politikën e...
Vlorë: Studentët bëjnë për "ujë të ftohtë" Ramës gjatë takimit të sotëm

Fjalët e këtij studenti janë pasqyra e mbi 80% të familjeve shqiptare

Një nga studentët vlonjatë që po fliste me Ramën gjatë takimit në Universitetin e Vlorës i ka bërë kryeministrit epitafin e qeverisjes së tij. Pa...
Lulzim Basha: Të shfuqizohet lligji i arsimit të lartë

Basha: Opozita do jetë nesër në parlament dhe me studentët në shesh

Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së përfundoi me vendimin për të ndarë opozitën, një pjesë të e saj do të paraqitet në parlament, ndërsa...
Studentët e Vlorës i japin "leksion" dhe braktisin takimin e Ramës

Studentët e Vlorës i japin “leksion” dhe braktisin takimin e Ramës

Një grup i madh prej dhjetëra studentësh kanë braktisur takimin e kryeministrit Rama duke i thënë: “Nuk kemi ç’të bisedojmë, plotëso 8 pikat pastaj...

Portieri Kosovar bën heroin në kualifikimin e Manchester City-t

Mançester Siti ka kaluar në gjysmëfinalen e turneut “Carabao Cup”, duke eliminuar Lester Sitin pas goditjeve të 11-metërshave. Portieri i përfaqësueses së kosovës, Arijanet...

Qytet Studenti: Bie tavani i konviktit duke i shkaktuar fraktura studentes

Jetesa në konviktet e “Qytet Studenti” nuk është e lehtë, madje është bërë e rrezikshme. Kjo për shkak të kushteve të mjerueshme ku lënë...

Basha: Nesër do të publikojmë fakte të skandalit 40 milionësh euro

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është bashkuar banorëve të Unazës së re, në protestën e tyre. Duke folur për media, Basha u shpreh se...
Po nuk njoftuat policinë më parë mos jua "mbajë" të hidhni fishekzjarrë

Po nuk njoftuat policinë më parë mos jua “mbajë” të hidhni fishekzjarrë

Ministri i Brendshëm, Ministri i Mbrojtjes dhe Ministria e Financave kanë firmosur këtë të martë një urdhër për ndalimin e hedhjes në treg të...
- Advertisement -