21 C
Tirana
E mërkurë, Korrik 24, 2019
DW: Cilët janë skenarët e mundshëm pas vendimit të opozitës

Basha mbledh kryetarët e degëve të Tiranës për valën e protestave

Kreu i PD-së Lulzim Basha do të mbledhë sot në orën 17.00 kryetarët e degëve të Tiranës. Ky takim bëhet për shkak të nisjes...
Francezja Le Temp publikon artikull mbi situatën politike në Shqipëri dhe Ballkan

Francezja Le Temp publikon artikull mbi situatën politike në Shqipëri dhe Ballkan

Gazeta franceze ‘Le Temp’ ka përmbledhur në një artikull situatën politike në disa vende të Ballkanit, ndërsa një hapësirë të konsiderueshme i ka dhënë...
Pas Samsung edhe Huawei nxjerr versionin me ekran të përthyeshëm

Pas Samsung edhe Huawei nxjerr versionin me ekran të përthyeshëm

Pak ditë pasi Samsung prezantoi serinë e re të celularëve Galaxy Fold me ekran të përthyeshem, të dielën e 24 shkurtit edhe kinezët e...
Zbulohen detaje nga mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste

Mblidhet Kryesia e PS për të diskutuar mbi situatën politike

Pasi kanë kaluar disa ditë nga djegia e mandateve nga ana e deputetëve të opozitës dhe protestave të paralajmëruara prej saj, Partia Socialiste ka...
Mjekët e Spitalit të Durrësit kanë dalë në protestë për dhunën e ushtruar ndaj kolegut

Mjekët e Spitalit të Durrësit kanë dalë në protestë për dhunën e ushtruar ndaj...

Mjekët e Spitalit të Durrësit kanë dalë në protestë për dhunën e ushtruar ndaj kolegut të tyre Gerald dy ditë më parë. Mjeku u godit...

VAR bëhet protagonist absolut në ndeshjen Fiorentina – Inter

Interi la dy pikë në transfertën ndaj Fiorentinës në “Artemio Franchi”, ndonëse ishte në avantazh të dy golave, ndërsa VAR që i erdhi në...
Orët e fundit të importit të makinave të përdorura

IMPORTI I MAKINAVE: Qeveria pritet të anulojë vendimin

Qeveria do të rihapë importin e automjeteve me moshë mbi dhjetë vjet. Vetëm dy muaj pas hyrjes në fuqi, vendimi i cili ndalon importin...
Rama do të kandidojë Ogerta Manastirliun për Bashkinë e Tiranës

Rama dhe Veliaj me një projekt të fshehtë për kullë 24-katëshe te Sahati

Një projekt i ri në qendër të Tiranës, vetëm pak metra larg kullës së Sahatit ka nisur punimet. Lajmi është bërë publik prej kohësh, ndërsa...
Rama porosit ministrat për të mos dale në emisione me ish deputetet e opozites

Rama porosit të vetët për të mos dale në emisione me ish deputetet e...

Mesa duket ikja e deputetëve të opozitës nga Parlamenti pas djegies së mandateve ka sjellë një modifikim serioz në strategjinë e komunikimit te maxhorancës. Burimet...
SUEDI: Shteti do ti japë rrogë gjyshërve që kujdesen për nipat dhe mbesat

SUEDI: Shteti do ti japë rrogë gjyshërve që kujdesen për nipat dhe mbesat

Në shumë familje të reja janë gjyshet ato që kujdesen për fëmijët gjatë kohës që prindërit janë në punë. Ndaj për ti shpërblyer për...
- Advertisement -