21 C
Tirana
E mërkurë, Korrik 24, 2019
Mbledhja e beftë e Kuvendit mobilizon PD për të organizuar protestën

Mbledhja e beftë e Kuvendit mobilizon PD për të organizuar protestën

Pas njoftimit për mbledhjen e Kuvendit sot në orën 17:00, PD pritet që në orën 16:30 të zhvillojë protestë para Kuvendit. Këtë pasdite, pak para...
Paloka ironizon me mbledhjen e Kuvendit: Nga “kuvendi” i Kristaqit tek i Edvinit

Paloka ironizon me mbledhjen e Kuvendit: Nga “kuvendi” i Kristaqit tek i Edvinit

Pas njoftimit se seanca Parlamentare do të mbahet ditën e sotme në orën 17:00, ka ardhur edhe reagimi i parë nga radhët e PD. Në...

Boll më! Nuk mbahet peng një vend për një “Dako”

Boll më! Nuk mund të mbahet peng ky vend vetëm për një Dako. Situata politike, ekonomike dhe sociale e vendit është në një mënxyrë të...
Ore në Durrës e dinë të gjithë se me kë rri e merret Vangjush Dako

Për të mbrojtur Dakon u shkarkua Fatmir Xhafaj

I ftuar në emisionin e mbrëmshëm në Opinion analisti Mark Marku thotë se për Vangjush Dakon, Rama shkarkoi Fatmir Xhafajn. “U shkarkua të fshihet këtë...

SKANDAL: Drejtori i burgut Drenovës vjedh karburantin për përdorim personal

Drejtori i Burgut Drenovë Novruz Hoxha, bashkë më ish drejtorin Juridik akuzohen se kanë vjedhur karburantin e institucionit për përdorim personal. Madje juristi është filmuar...
Ore në Durrës e dinë të gjithë se me kë rri e merret Vangjush Dako

Uashingtoni po bën presion ndaj Ramës për arrestimin e Dakos

Mesa duke paralajmërimi i Bashës për arrestimin e Vangjush Dakos nuk ka qënë një deklaratë politike, por e bazuar në informacione. Mësohet se ndaj...

Arrestimi i Dakos: Rama u çon sms deputetëve të PS

Kryetari i Qeverisë, Edi Rama pas deklaratave të Lulzim Bashës se po përgatitet arrestimi i Vangjush Dakos për të hequr vëmendjen nga situata e...
GAZETA E VATIKANIT: Opozita në shesh për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit

Basha paralajmëron arrestim e Vangjush (betonit) Dakos

Kreu i Partisê Demokratike Lulzim Basha në një dalje për mediat tregoi se Edi Rama po përgatit si skenar arrestimin e Vangjush Dakos, në...
Qeveria rrezikon të paguajë 58 milionë dollarë në arbitrazh për koncesionin e parkingjeve të Vlorës.

Qeveria rrezikon të paguajë 58 milionë dollarë në arbitrazh për koncesionin e parkingjeve të...

Qeveria rrezikon të paguajë 58 milionë dollarë në arbitrazh për koncesionin e parkingjeve të Vlorës. Kompania koncesionare “Tis Park” ka paditur Bashkinë e Vlorës në...
Gjermania del hapur kundra bashkimit territorial të Shqipërisë dhe Kosovës

SONDAZHI: Shqiptarët e Kosovës nuk duan bashkim me Shqipërinë

  Në Kosovë nuk duan një bashkim me Shqipërinë. Ky është përfundimi i një sondazhi “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe...
- Advertisement -