12 C
Tirana
E enjte, Prill 25, 2019

Rusët jane bere gati per luften berthamore

Teksa marrëdhëniet Rusi-SHBA janë në pikën e tyre më të nxehtë prej Luftës së Ftohtë Botërore, e me paralajmërimin e Trump për bombardime në...

BB: Shqipëria vendi me nivelin më të lartë të varfërisë në rajon

Banka Botërore e klasifikon Shqipërinë si vendin me nivelin më të lartë të varfërisë në rajon. Sipas Bankës, një e treta e popullsisë shqiptare...

Trump: Bën prapaktheu per nderrmarjen e sulmeve ne siri

Presidenti Donald Trump reagoi sërish të enjten, duke thënë se sulmi ndaj Sirisë mund të ndodhë “shumë shpejt” ose “nuk mund të ndodhë”, duke...

Ja çfarë u diskutua në takimin Meta- Lu

Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadorin e SHBA-së në Shqipëri Donald Lu ndërkohë  drejtori i Kabinetit të Presidentit Arben Cici ka dhënë...

Faktet se Soros po gatuan çorbën politike në dëm të vendit

PËRFSHIRJA ZYRTARE E “SOROS” SHKËPUTUR NGA LETRA E ISH- PROKURORIT ADRIATIK LLALLA Grupi i Ekspertëve të Nivelit të Lartë kishte për detyrë hartimin e projektligjeve kushtetuese...

E rrallë: Ruçi kërkon përjashtimin e Ditmir Bushatit

Sot në orën 18:00 do të mblidhet Byroja e Kuvendit e cila do të diskutojë kërkesën e grupit parlamentar të PS për përjashtimin e...

Mogherini dhe Hahn zbarkojnë në tiranë më 17 Prill

Të martën e 17 Prillit, shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe Eurokomisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn do të mbërrijnë në...

Lu në zyrën e Metës pas deklaratave të Adriatik Llallës

Ç’është kjo retorikë: Hajde takohemi, po ti s’do të takohemi se ke frikë se do të fus në burg. Nuk ka kompromis me burg....

Mbyllet seanca plenare e ditës sotme midis tensioneve, kaosit dhe miellit të hedhur mbi...

Mbyllet seanca plenare e ditës sotme midis tensioneve, kaosit dhe miellit të hedhur mbi kryeministrin, por që janë "zbardhur me miell" edhe Ruçi e...

Berisha: Pa u përjashtuar Rama nuk ka seancë

Sali Berisha, aktualisht deputeti i Partisë Demokratike i ka bërë thirrje kryeparlamentarit Ruç që të përjashtojë nga salla plenare kryeministrin Rama. Me Ramën në...
- Advertisement -