12 C
Tirana
E enjte, Prill 25, 2019

5 përfitimet shëndetësore të konsumimit të patatës ëmbël

Frutat dhe perimet kanë gjithnjë një sërë benefitesh për trupin e njeriut. Një prej perimeve që spikat për benefitet është patatja e ëmbël. Ajo është...
Ben Blushi bën "çorbë" LIBRËN për t`u futur në zgjedhjet e qershorit

Përplasjet e “dy kryetarëve” të LIBRA

Pas debateve të sotme me partin “Libra” gjatë regjistrimit të saj në KQZ, për faktin se kush është kreu i partisë, i ftuar në...
Jorida Tabaku ka zbuluar gjininë e fëmijës

Jorida Tabaku ka zbuluar gjininë e fëmijës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku e ftuar në studion e lajmeve në News24 ka zbuluar gjininë e fëmijës që pret të sjelli në...
SITUATA POLITIKE: Ambasadori i BE Soreca në takim me Bashën

SITUATA POLITIKE: Ambasadori i BE Soreca në takim me Bashën

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, po zhvillon një takim me kreun demokrat Lulzim Basha në selinë e Partisë Demokratike. Takimi po zhvillohet...
Zbulohet simboli dhe domethënia e partisë "Bindja Demokratike"

Zbulohet simboli dhe domethënia e partisë “Bindja Demokratike”

Astrit Patozi, koordinatori i partisë së re Bindja Demokratike, ishte i ftuar në emisionin Top Talk, ku shpjegoi domethënien e emrit të partisë së...
GRABITJA E RINASIT: Arrestohet në Bullgari një nga të dyshuarit

GRABITJA E RINASIT: Arrestohet në Bullgari një nga të dyshuarit

  Policia ka arrestuar dhe të dyshuarin e pestë për grabitjen e ndodhur pak ditëmë parë në aeroporitn e Rinasit. Mësohet se i dyshuari është kapur...
Partia e Patozit: Shehi deklaron se është i mirëpritur nëse do të jetë opozitar

Referuar bazës ligjore “Bindja Demokratike” nuk mund të marrë pjesë në zgjedhje

Partia më e re në Shqipëri, Bindja Demorkatike, pas regjistrimit zyrtarisht në gjyaktë ka çuar këkresën dhe për regjistrimin në KQZ për zgjedhjet vendore...
Grabitja e Rinasit: Zbulohet emri i ish efektivit të policisë që është në kërkim

Grabitja e Rinasit: Zbulohet emri i ish efektivit të policisë që është në kërkim

Mariglen Hoxha është ish-efektivi i policisë që është  shpallur në kërkim për grabitjen e ndodhur në 9 Prill në Rinas. Ai dyshohet se ka qenë...
Ben Blushi bën "çorbë" LIBRËN për t`u futur në zgjedhjet e qershorit

Ben Blushi bën “çorbë” LIBRËN për t`u futur në zgjedhjet e qershorit

Në kulmin e krizës politike, disa parti kanë dorëzuar në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 30 Qershorit. Në këtë listë figuron edhe...

Panairi i Punës Elbasan: Panair talljeje me kekë shtëpie

Sot në qytetin e papunë, të varfër dhe të mbytyr me tymin e metalurgjikut, u mbajt Panairi i Punës. Një panarit turpi dhe talljeje...
- Advertisement -