21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019

Dy turiste tē huaja zhduken nē Alpet shqiptare

Ishin duke eksploruar natyrën, por jo gjithçka ka shkuar mirë në udhëtimin e tyre dhe tashmë kanë humbur çdo kontakt. Ky është fati tragjik i...
Bardhi: Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit

Sekretari i PD Gazmend Bardhi: Shqipëria duhet të pastrohet nga krimi dhe korrupsioni

Sekretari i PD Gazmend Bardhi me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se Shqipëria duhet të pastrohet nga krimi dhe korrupsioni i lidhur...
Njësinë Administrative Shegan.

Fier: Zjarri djeg hektarë me ullishta duke rrezikuar edhe banesat

Një zjarr i madh ka rënë sot në Fier, në fshatin “Jetë e re”, në Njësinë Administrative Shegan. Mësohet se zjarri ka djegur fillimisht disa...
Ngjarje e rëndë: Vdesin tragjikisht dy shtetas shqiptarë në Itali

Ngjarje e rëndë: Vdesin tragjikisht dy shtetas shqiptarë në Itali

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali, me pasojë vdekjen e dy shqiptarëve. Mediet fqinje raportojnë se viktima kanë mbetur një grua 38 vjeçe...
Basha liston bandën e kriminelëve dhe hajdutëve të Rilindjes

Basha liston bandën e kriminelëve dhe hajdutëve të Rilindjes

Lulzim Basha, ka vijuar sulmet dhe akuzat ndaj kreut të qeverisë Edi Rama. Sipas Bashës, Rama me bandën e tij të kriminelëve dhe hajdutëve...

Lulzim Basha përkujton 70 vjetorin e Masakrës së Qafë-Valmirit

Kryetari i PD, Lulzim Basha përkujton 70 vjetorin e Masakrës së Qafë-Valmirit. Përmes një postimi në rrjetet sociale Basha shkruan: “U varën e u pushkatuan 14...
Arrestohet i riu nga Mirëdita pasi ishte shpallur në kërkim në Itali

Arrestohet i riu nga Mirëdita pasi ishte shpallur në kërkim në Itali

Vihet në pranga një i ri në Mirditë, që ishte shpallur në kërkim nga Italia. Policia njofton se ka arrestuar shtetasin S.N.(L), 29 vjeç, banues...
Barça e nis "ters" La Ligan: Supergoli i Aduriz mposht katalanasit

Barça e nis “ters” La Ligan: Supergoli i Aduriz mposht katalanasit

Barcelona e nisi me humbje këtë vit kampionatit diçka që nuk ndodhte që prej 11 vitesh. Në transfertën kundër Bilbaos katalanasit ishin shumë të paqartë...
Ironia e Metës: Nuk kam frikë nga shkarkimi sepse sapo kam marrë "Luanin e Artë"

Presidenti Meta nga Kosova i jep të tjera mesazhe ndërkombëtarëve

Presidenti Ilir Meta ka folur me superlativa për institucionin që ai drejton duke u shprehur se, ka punuar në mënyrë aktive për zgjidhjen e...
Valdrin Pjetri hap të tjera skenare politike

Valdrin Pjetri hap të tjera skenare politike

Kryebashkiaku i zgjedhur i Shkodrës, Valdrin Pjetri, lajmëroi dje dorëheqjen nga marrja e kësaj detyre, pas akuzave disaditore të artikuluara nga opozita për përfshirje...
- Advertisement -