9 C
Tirana
E shtunë, Mars 23, 2019
PROTESTA OPOZITËS: Paloka shprehet se kjo ka vetëm një fund

REAGIMI I BASHËS: Qytetarët janë ngritur kundër Maduros së Ballkanit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili mungoi në protestën e gjashtë të opozitës për shkak se ndodhej në Bruksel, duket se e...
PROTESTA OPOZITËS: Tensione dhe përplasje tek drejtoria e Policisë Tiranë

PROTESTA OPOZITËS: Tensione dhe përplasje tek drejtoria e Policisë Tiranë

Përfaqësues të opozitës kanë tentuar të hyjnë në drejtorinë e Policisë së Tiranës për marrë informacion mbi protestuesit e ndaluar pas protestës së sotme. Fillimisht...

Deklarata të hapura për blerje vote nga deputeti i Partisë Socialiste

Dy protestues janë shprehur shumë të revoltuar për situatën politike dhe ekonomike në Shqipëri gjatë zhvillimit të protestës së opozitës. Protestuesit thonë për Fax...
THIRRJET NË PROTESTË: Dhe natyrisht tradhtarët ndëshkohen

THIRRJET NË PROTESTË: Dhe natyrisht tradhtarët ndëshkohen

Tre deputetë të rinj, të fundit nga listat e zgjedhjeve, pranuan të marrin mandatin ditën e sotme dhe të bëjnë betimin në Kuvend. Procedura...
Basha nuk është i pranishëm por dërgon mesazhin e tij për protestën e sotme

Basha nuk është i pranishëm por dërgon mesazhin e tij për protestën e sotme

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ashtu si pritej, për shkak të axhendës dhe takimeve të rëndësishme që ka, nuk është sot në protestën e...

Ralf Gjoni: Nuk do hyj në parlament për ti bërë fresk qeverisë

Ralf Gjoni ka dhënë një deklaratë për shtyp para se të futet në ambientet e Kuvendit. Gjoni do të bëjë betimin e sotëm në...
Hidhet bojë e kuqe tek dera e shtëpisë së deputetit të ri Ralf Gjoni

Hidhet bojë e kuqe tek dera e shtëpisë së deputetit të ri Ralf Gjoni

Sulmohet me bojë të kuqe Ralf Gjoni tek dera e shtëpisë së tij, i cili do të kryejë betimin në Kuvend gjatë ditës së...
BURREL: Aksident rrugor me pasojë vdekjen

BURREL: Aksident rrugor me pasojë vdekjen

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën nacionale Baz-Burrel, në vendin e quajtur baza e asfaltimit. Si...
PROTESTA OPOZITËS: Qytetarë të shumtë janë nisur nga rrethet

PROTESTA OPOZITËS: Qytetarë të shumtë janë nisur nga rrethet

Partia Demokratike ka thërritur sot një tjetër protestë që përkon dhe me seancën që do të zhvillohet në Kuvend. Kjo është protesta e 6-të...
DW: Protestat masive kërkojnë qeveri tranzitore pa Ramën kryeministër

Gazmend Bardhi zbulon detaje të protestës sotme para parlamentit

Nesër opozita ka paralajmëruar që do të mbajë një tjetër protestë të madhe, përpara Kuvendit gjatë zhvillimit të seancës së radhës plenare. Sekretari i Përgjithshëm...
- Advertisement -