12 C
Tirana
E enjte, Prill 25, 2019
Kryemadhi mobilizon të gjithë kryetarët e rretheve për të qenë në terren

Kryemadhi mobilizon të gjithë kryetarët e rretheve për të qenë në terren

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi zhvilloi sot  një takim me kryetarët e LSI të rretheve. Gjatë fjalës së saj Kryemadhi u shpreh se  LSI-ja do...
Qeveria shpenzon 2.2 miliard euro konçesione, por nuk kompenson pronarët

PD denoncon krijimin me ligj të Korporatës së Investimeve nga qeveria

Partia Demokratike ka denoncuar sot me forcë, përmes ish-deputetes Jorida Tabaku, krijimin me ligj të Korporatës së Investimeve nga qeveria dhe ka radhitur njërën...
Bllokimi i rrugëve: Ja kush do ti drejtojë bllokimet në pikat përkatëse

Bllokimi i rrugëve: Ja kush do ti drejtojë bllokimet në pikat përkatëse

Mësohen detaje të reja nga protesta e nesërme e opozitës që do të përshkallëzohet në bllokimin e 5 akseve kryesore rrugore në vend. Ka një...
KQZ pritet të zëvendësojë 6 mandatet e tjera të lëna nga PD dhe LSI

Lista e partive të regjistruara në Zgjedhjet Lokale të 30 qershorit

Në KQZ për zgjedhjet lokale të 30 qershorit janë regjistrua 35 parti. E fundit që u regjistrua në këto zgjedhje ishte partia “Bindja Demokratike”...
Ja akset që do të bllokohen nesër nga protesta e opozitës bashkuar

Ja akset që do të bllokohen nesër nga protesta e opozitës bashkuar

Nga nesër Partia Demokratike do të bllokojë rrugët kombëtare, dukë përshkallëzuar protestën që ka nisur që prej djegies së mandateve në Kuvend. Burime bëjnë me...

SKANDALI: Stimulantë dhe hormone tek perimet tej normave

Fiks Fare” zbuloi se fermerët përdorin stimulantë dhe hormone në rritjen dhe pjekjen e fruta-perimeve. Në një vëzhgim në Kuçovë dhe Berat, “hambarin” e...

O Patozo mos u ekstazo se fatin e Nikut, Bamirit dhe Blushit do kesh

Partia e re  me në krye Astrit Patozin ka çuar këtë të fundit në një ekstazë politike. Aq sa ka krahasuar këtë moment me...

Protesta e Astirit: Nuk ka Lal dhe Lesh që na ndal

Ish-deputeti i PD Klevis Balliu i pranishëm në protestën e Unazës së Re tha se krimi ka kapur këtë qeveri. Balliu u shpreh se...
Spaho: Turi llogaridhënës i Ramës është farsë dhe shou

AKSIONI OPOZITAR: Spaho deklaron se të enjten nis bllokimi i akseve kombëtare

Nuk do të ketë zgjedhje farsë pa u ndëshkuar krimi elektoral dhe pa u vënë përpara përgjegjësisë Rama dhe bashkëpunëtorët e tij Dako dhe...
Zbulohet simboli dhe domethënia e partisë "Bindja Demokratike"

OPINION: Bindja Demokratike pa busull bindjesh 

Sot u zyrtarizua edhe një tjetër parti politike në lëmin e politikës shqiptare. "Bindja Demokratike" sot është më shumë një parti satelit për inate...
- Advertisement -