29 C
Tirana
E martë, Korrik 23, 2019

Qytetarēt e mbledhur para teatrit “shporrin” deputetin e bashkuar me ta

Shporru, sharlatan, ik… ‘’, këto ishin disa nga thirrjet në orët e para të mëngjesit të sotëm ndaj deputetit Kujtim Gjuzi. Ky i fundit ka...
Mashtrimi i rradhës me Paktin për Universitetin çon studentët sërish në fillimin e protestave

Mashtrimi i rradhës me Paktin për Universitetin çon studentët sërish në fillimin e protestave

Në fund të vitit të shkuar, të ndikuar edhe nga protesta e studentëve, qeveria miratoi “Paktin për Universitetin”, ku sipas të cilit përveç 8...
Lulzim Basha reagon pas vendimit të Gjykatës së Durrësit

Kërcënimi i Bashës: Do hetojmë me prokurorë të huaj kontratat koncesionare

Lider demokrat Lulzim Basha këmbëngul në idenë e tij se kur PD-ja të vijë në pushtet do të hetojë kontratat koncesionare. Atë që pak ditë...
Supergrabitja në Rinas: Lumë telefonatash pas vendosjes së shpërblimit

Supergrabitja në Rinas: Lumë telefonatash pas vendosjes së shpërblimit

Të paktën 100 telefonata janë administruar nga uniformat blu, por pas verifikimeve asnjë prej tyre nuk ka rezultuar e vlefshme për kapjen e vëllezërve...
Tjetër ngjarje e rëndë: Shqiptari 57-vjeçar humb jetën gjatë një aksidenti në punë

Tjetër ngjarje e rëndë: Shqiptari 57-vjeçar humb jetën gjatë një aksidenti në punë

Një shqiptar 57 vjeç, i identifikuar si Konstandin Sotiri ka humbur jetën në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari ishte punëtor në...
Dyshime të forta që Rama dhe Meta janë takuar sërish bashkë

Dyshime të forta që Rama dhe Meta janë takuar sërish bashkë

Kryeministri Edi Rama ka qenë dy netë më parë në Gjirin e Lalzit Megjithëse është zgjedhur një orë e vonë për “vizitën”, prania e...

PD: Minimalisht çmimi i naftës do rritet me 20 lekë për litër

Partia Demokratike ka deklaruar se qeveria “Rama” ka vendosur t’i ngarkojë shqiptarët me një taksë të re tek nafta, taksën NOA. PD deklaroi se...

Vendoset data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Kosovë

Zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mbahen më 8 shtator, mësohet nga burime brenda Presidencës së Kosovës. Sipas këtyre burimeve, Presidenti Thaçi ka vendosur që, në...
Ja "receta" e zgjidhjes nëse ju djegin sytë nga puna

Ja “receta” e zgjidhjes nëse ju djegin sytë nga puna

Puna, celulari, shikimi i një filmi para se të flemë, janë të gjitha probleme t cilat bëjnë sytë tanë të jenë shumë të lodhur...
Basha nga Kurbini: Falë jush kemi krijuar shumicën absolute “Rama ik”

Mandatet e bashkiakëve: Opozita i dērgon letër Kolegjit Zgjedhor

Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese...
- Advertisement -