18 C
Tirana
E diel, Korrik 21, 2019
Grida Duma: Ramado të vjedhi me PPP-të dhe refuzon fondet e BE

Grida Duma: Rama do të vjedhi me PPP-të dhe refuzon fondet e BE

Partia Demokratike deklaroi sot se Edi Rama refuzoi fondet nga BE për rrugët që të vjedhë me koncesione dhe projektin e PPP-ve ‘1 miliard...
Agron Shehaj denoncon me fakte skandalin e koncensionit për matësit e naftës

Agron Shehaj denoncon me fakte skandalin e koncensionit për matësit e naftës

Ish-deputeti i PD, Agron Shehaj ka denoncuar sërish sot përmes publikimit të dokumenteve koncensionin për matësit e naftës. Në një postim në facebook, Shehaj...
Njihuni me kapitenen më seksi të këtij sezoni veror

Njihuni me kapitenen më seksi të këtij sezoni veror

Pas një sezoni të ngjeshur në televizion, Eva Murati po shijon pushimet e saj në bregdet. Prezantuesja bukuroshe shfaqet në një formë të shkëlqyer në...
Haradinaj nuk mban dot lotët gjatë komunikimit të dorëheqjes

Dorëheqja e Ramush Haradinaj ka bërë bujë edhe në mediat botërore

Dorëheqja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë bujë jo vetëm në mediat shqiptare por edhe tek ato botërore. Për dorëheqjen e Haradinaj...
Farsa e aksionit tatimor: Ja se si biznese të parregullta i shpëtojnë kontrollit me urdhëra

Farsa e aksionit tatimor: Ja se si biznese të parregullta i shpëtojnë kontrollit me...

Ndërsa qeveria ka nisur një fushatë tjetër anti-informalitet kryesisht në vijën bregdetare, ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se bizneset që janë pranë qeverisë tolerohen. Një tatimor...
Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj "godet" liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti

Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj “godet” liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti

Këshilltarja e kryeministrit në largim, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar ashpër ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ajo ka thënë se Kurti është gëzuar jashtë...
Bashkia Kamëz i vendos emrin e një rruge pas aktit të Ramush Haradinajt

Bashkia Kamëz i vendos emrin e një rruge pas aktit të Ramush Haradinajt

Në një reagim të shpërndarë për mediat Bashkia Kamëz vlerëson aktin e Haradinajt i “cili tregoi jo vetëm profilin e tij prej shtetari por...
Ministrja e financave njofton fillimin e operacionit për kontrollin e lëshimit të kuponave

Ministrja e financave njofton fillimin e operacionit për kontrollin e lëshimit të kuponave

Ministrja e financave dhe ekonomisë Anila Denaj ka bërë të ditur se administrata tatimore ka hartuar planin operacional të punës në terren për të...
Vuçiç "bojkoton" punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara

Presidenti Vuçiç i trembet dorëheqjes së Ramush Haradinajt

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçi ka reaguar përmes një deklarate për mediat, lidhur me dorëheqjen e parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës që...

Kreu i PD-së Basha: Me këtë drejtësi nuk kemi tē ardhme

Kreu i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale është ndalur sërish te vendimi i Gjykatës së Durrësit, për ti dhënë mandatin...
- Advertisement -