18 C
Tirana
E hënë, Maj 27, 2019
Rrumpalla ligjore e shkarkimit të 11 punonjësve në drejtorinë e ARRSH-së

Rrumpalla ligjore e shkarkimit të 11 punonjësve në drejtorinë e ARRSH-së

Ish-drejtori i Autoritetit Rrugor të Rrugëve Afrim Qendro është shkarkuar nga posti zëvendës drejtor në këtë insititucion, së bashku me 11 punonjës të tjerë. Fax...
Kryemadhi: Jemi në rrugën e duhur nuk ka kthim pas

Kryemadhi: Jemi në rrugën e duhur nuk ka kthim pas

Pas takimit me delegacionin e Parlamentit Europian i cili zbarkoi sot në Tiranë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, u shpreh se opozita nuk ka...
Ish- drejtori i ARRSH shkarkohet nga detyra dhe nuk lejohet të futet në institucion

Ish- drejtori i ARRSH shkarkohet nga detyra dhe nuk lejohet të futet në institucion

Ish-drejtori i Autoritetit Rrugor të Rrugëve Afrim Qendro është shkarkuar nga posti zëvendës drejtor në këtë insititucion, dhe burime bëjnë të ditur se ai...
Basha pas takimit me ndërkombëtarët: Marrëveshje si e 2017-ës nuk do të ketë

Basha pas takimit me ndërkombëtarët: Marrëveshje si e 2017-ës nuk do të ketë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një dalje për mediat pas takimit me delegacionin e Parlamentit Europiani, u shpreh se u ka shpjeguar...
Kush i pagoi fluturimet e para të kompanisë Air Albania

Përveç 150 mijë euro bojë pjesa tjetër mbetet mister për Air Albania

Kanë kaluar 10 ditët afat të vendosura nga ana e ministres Belinda Balluku me pretendimin se kompania shtetërore ajërore do të pajisej me lejen...
Pandeli Majko bën deklaratën e fortë për situatën politike në vend

Pandeli Majko bën deklaratën e fortë për situatën politike në vend

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, bëri thirrje në studion e emisionit “Top Talk” me gazetarin Denis Dyrnjaja se “Edi Rama dhe Lulzim...
RAMA PËR RAI: Nuk e mohoj blerjen e votave por nuk dorëhiqem

Rama “prrallis” OSBE-në për situatën politike që po kalon vendi

SYRI.net ka siguruar një letër konfidenciale që Ministria e Punëve të Jashtme i ka dërguar  Misioni të OSBE-së me seli në Vjenë në të...
Zbulohet menuja e darkës midis Donald Trump dhe Kim Jong-un

Zbulohet menuja e darkës midis Donald Trump dhe Kim Jong-un

Kim Jong-un u takua në Vietnam me presidentin amerikan, Donald Trump. Ata u ulën për të ngrënë në orën 7:00. të orës lokale pas...
Ministrja e re e Infrastrukturës anulon koncesionin e rrugës Thumanë-Kashar

Qeveria ka shtyrë me dhjetë muaj afatin për ndalimin e importit të makinave

Qeveria ka shtyrë me dhjetë muaj afatin për ndalimin e importit të makinave të përdoruara, më të vjetra se dhjetë vjet. Në një konferencë...
Dritan Kaba: Zyrtarucët europianë qajne hallin e një gome të djegur jo bandave kriminale

Dritan Kaba: Zyrtarucët europianë qajne hallin e një gome të djegur jo bandave kriminale

Gazetari Dritan Kaba ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook për deklaratën e përfaqësuesve të OSBE për protestën e opozitës...
- Advertisement -