12 C
Tirana
E enjte, Prill 25, 2019
Shikoni pamjet madhështore nga lartë të protestës së studentëve

Shikoni pamjet madhështore nga lartë të protestës së studentëve

Deri më tani protesta ka qenë qytetare, dhe nuk është shënuar asnjë incident. Studentët kanë qenë të qartë ata do të tërhiqen vetëm kur kreu...

Studentët protestojnë me kasketa të verdha minatorësh

  Një simbol i ri i protestës së studentëve është shfaqur sot tek ata që marshuan nëpër bulevard për t’iu bashkuar shokëve të tyre tek...
Ja disa nga pankartat pikante sot në protestën e studentëve

Ja disa nga pankartat pikante sot në protestën e studentëve

Pas fjalimit të djeshëm me nota ultimative dhe thirrjes arrogante “s’ju jap gjë po s’erdhët në dialog” kryeministri ka marrë mbi vete gjithnjë e...
Policia po bllokon nisjen e autobuzëve me studentë nga Elbasani

Policia po bllokon nisjen e autobuzëve me studentë nga Elbasani

Burime për ‘Fax News’ studentët e Elbasanit janë bllokuar të nisen drejt Tiranës pasi policia ka bllokuar autobusët e linjës . Por kjo duket se nuk i...
Nastradini me çitjanë urdhëron drejtorët e gjimanazeve të bëjnë presione

Nastradini me çitjanë urdhëron drejtorët e gjimanazeve të bëjnë presione

Me anë të një statusi në rrjetin e tij social, facebook, deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka denoncon një rast ku drejtuesi i një...
Studentët e UPT nxjerrin fotot e pedagogëve të korruptuar në mure

Studentët e UPT nxjerrin fotot e pedagogëve të korruptuar në mure

Studentët kërkojnë veting për këta pedagogë, të cilët në foto i kanë shënuar me kryq të kuq. Sipas studentëve, këta pedagogë janë të korruptuar. Vetting...
Kaos total në shumë gjimnaze në Tiranë dhe rrethe po bojkotohet mësimi

Të tjera gjimnaze po bojkotojnë mësimin për tiu bashkuar studentëve

Sot pritet që të mbahet dita e shtatë e protestës së studentëve. ndërsa është paralajmëruar se pjesëmarrja do të jetë më masivja e këtyre...
Kaos total në shumë gjimnaze në Tiranë dhe rrethe po bojkotohet mësimi

Nxënësit e Sami Frashërit i bashkohen protestês së studentëve

Sot protesta e studentêve pritet të kulmojë me një pjesmarrje të madhe. Nga çdo qytet universitar po nisen studentë për tiu bashkuar protestês së...

Studentja: Pedagogët na kërkojnë para ose favore seksuale

Studentja Gresa Hasa e ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se protestat e ndryshme në vend kanë ndikuar tek protesta e studentëve. Hasa: Në...

Vdekja e foshnjes së porsalindur çon në proçedim penal 3 mjekë

Vdekja e një foshnje të porsalindur në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, ka bërë që Policia të nisë procedim penal për tre mjekë, për...
- Advertisement -