21 C
Tirana
E mërkurë, Korrik 24, 2019
Kërcënon Athina: Nëse doni hapjen e negociateve respektoni minoritetin grek

Kërcënon Athina: Nëse doni hapjen e negociateve respektoni minoritetin grek

Pas publikimit të progres-raportit të Komisionit Europian që rekomandon hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë, ka ardhur dhe reagimi i ministrisë së Jashtme...
Basha: Europa nuk i hap negociatat me Ramën kryeministër

Basha: Europa nuk i hap negociatat me Ramën kryeministër

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Kurbini ku është duke zhvilluar një takim me qytetarët kurbinas u shpreh se kryeministri Edi Rama, po...
Basha thumbon Ramën: Nuk e kalon dot testin e Berlinit

Basha thumbon Ramën: Nuk e kalon dot testin e Berlinit

Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kurbini tha se Edi Rama nuk kalon dot testin e Berlinit, ndërsa shtoi se duhet që ai të...
Basha betohet për Kishë të Laçit: Ramën dhe Ballukun e pret burgu

Basha betohet për Kishë të Laçit: Ramën dhe Ballukun e pret burgu

Kryetari i PD-së Lulzim Basha është betuar para qytetarëve të Kurbinit se nuk do të lejojë të realizohet kontrata koncesionare për rrugën Milot-Balldren. Në një...
Basha betohet për Kishë të Laçit: Ramën dhe Ballukun e pret burgu

Paralajmërimi i Bashës: A do të ketë bllokim dhe përplasje me Ramën ditën e...

Ditën e shtunë, kryeministri Edi Rama do të jetë në Lezhë ku do të prezantzojë kandidatin socialist për bashkinë e Lezhës, Pjerin Ndreu dhe...
Grida Duma: Largimi i Ramës është fillimi i dialogut

Grida Duma: Largimi i Ramës është fillimi i dialogut

Zëvendëskryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann David Wadephul, është ofruar sërish për të dhënë ndihmë për zgjidhjen krizës politike në Shqipëri. Pikërisht për...

Kēngëtarja e njohur tregon fallcitetin e VIP-ve

Këngëtarja hungareze e cila në art njihet si Boggie (Csemer Boglarka) ka krijuar një video muzikore  interesante dhe unike  për këngën e saj të...

Kryemadhi ngacmon Ramën: Rekomandimin e kemi marrë që nē 2016

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar sot në lidhje me rekomandimin pozitiv të Komisionit Europian për çeljen e negociatave të Shqipërisë. Kryemadhi është...
Tabaku: "Haraçi" i Ramës për rrug bie në kundërshtim edhe me FMN

Tabaku: “Haraçi” i Ramës për rrug bie në kundërshtim edhe me FMN

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku i është përgjigjur Edi Ramës duke thënë se qeveria e drejtuar prej tij ka vepruar në kundërshtim me udhëzimet dhe...
Ministrja e Mbrojtjes Xhaçka është sërish në një pritje të ëmbël

Ministrja e Mbrojtjes Xhaçka është sërish në një pritje të ëmbël

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është sërish në një pritje të ëmbël. Ajo dhe njeriu i saj i jetës, ish deputeti PS, Artan Gaçi janë...
- Advertisement -