13 C
Tirana, Al
E enjte, Janar 17, 2019
Buxheti i ri nuk parashikon asnjë "kacidhe" për minatorët

Buxheti i ri nuk parashikon asnjë “kacidhe” për minatorët

Përparim Spahiu, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka deklaruar se në propozimin e buxhetit të ri nuk është parashikuar asnjë fond për minatorët. Spahiu...

O ju marrtë e mira ato mend që keni, po çlidhje ka prokuroja me...

Që kjo qeveri moralin e ka hedhur në kosh të plehrave ne e kemi kuptuar, po që të ishte edhe kaq e paskrupullt, këtë...
lajme aktualiteti

Roza Anagnosti: Sa vjen edhe më shumë më pëlqen vjetërsia e Teatrit Kombëtar

Edhe këtë të enjte nuk mungoi protesta e artistëve dhe qytetarëve që janë kundër shembjes së Teatri Kombëtar dhe atij Eksperimental. Ata kanë vijuar...

Pamjet ku policia nuk lejon mbledhjen e studentëve në Elbasan

Studentënt e Universitetit të Elbasanit i janë bashkuar ngujimit të studentëve të Tiranës dhe Durrêsit. Por, në ngujimin e studentêve policia dhe ndërhyrjet e tyre...
Kërcënohet kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha

Basha për Zërin e Amerikës, Vetingu po ecën me ritme të ngadalta

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me...

Plazhi spanjoll nudist, “pushtohet” nga emigrantët afrikanë

Dhjetëra emigrantë afrikanë u xhiruan duke u dyndur në një plazh nudist të Spanjës, ditën e premte. Pamjet dramatike, të xhiruara në plazhin e Tarifës...
medialine.al

Çani: Ti rrojnë çmimet përbindëshit (Lali Erit) se sheshin e futi në ujë për...

Mjafton një ditë si kjo për të kuptuar se sa fake është Përbindëshi dhe administrata lokale që ai drejton në Tiranë. A e patë si...

Kur shteti i le në harrësë, por dhe zoti po vonon

“Zoti vonon dhe shfaqet i varfëri”. Një nga thëniet më të hershme gjen mishërim në këtë kasolle gati në shembje ku Zoti duket se...

Paradoksi i një universiteti të korruptuar, ku të gjithë e dinë dhe heshtin në...

Lajmi për arrestimin e dekanit dhe shefes katedrës në universitetin '' Aleksandër Xhuvani" ka prishur qetësinë e këtij qyteti të heshtur dhe që gjithçka...
Ore këta janë budallepsur e nuk dinë se ç`flasin më

Ore këta janë budallepsur e nuk dinë se ç`flasin më

Sa i përket ngjarjeve të fundit kriminale në vend, asaj në Bllok.  Ngjarjes së rëndë e një dite më parë në Mat, ku mbetën...
- Advertisement -