18 C
Tirana
E mërkurë, Nëntor 20, 2019
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

LAJM I FUNDIT/ 17-vjeçari përplas për vdekje këmbësorin në Lushnje

Sot rreth orës 18:30, në qytetin e Divjakës, dyshohet se shtetasi E.B, 17 vjeç, duke drejtuar një mjet tip motorr, ka goditur një...
Rekord abuzimesh: Për 16 ditë janë kryer 44 tendera për blerje bilete

Rekord abuzimesh: Për 16 ditë janë kryer 44 tendera për blerje bilete

Tetori shënon numër rekord të kërkesave të administratës shtetërore për të udhëtuar jashtë vendit. Megjithatë duket se klasi ekonomik mbetet më pak i preferuar,...
Zbulohen detaje nga ngjarja e rëndë në Kavajë

Kanos bashkeshorten dhe djalin,policia arreston 65 vjecarin

Ushtron dhune fizike dhe psikologjike, kanos bashkëshorten dhe djalin e tij, vihet në pranga 65 vjeçari. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e...
Paralajmërimi i kobshëm i Lefter Maliqit: Në 30 qershor mund të ketë viktima

Lefter Maliqi: Vendimi i Metës ishte prej pushtetari largpamës

Deputeti Lefter Maliqi, pjesë e “Opozitës së Re”, e cilësoi si një “veprim dinjitoz dhe largpamës i Ilir Metës”, dekretin për anullimin e Zgjedhjeve...

Blindohet kufiri nga të dyja anët pas vrasje së shqiptarit

Forca të shumta policore kanë blinduar dy anët e kufirit të gjelbër mes Shqipërisë dhe Greqisë pas vrasjes së shqiptarit nga policia greke. Burime...
Aksident i rëndë në Fushë Milot: Njërëz të shtrirë për tokë

Aksident i rëndë në Fushë Milot: Njërëz të shtrirë për tokë

Një aksident ka ndodhur në Fushë Milot nga përplasja e dy makinave. Dy persona janë plagosur dhe gjenden të shtrirë përtokë. Pamjet që janë...
Blerja e votave nga Vangjush Dako është aq e vjetër sa vetë karriera e tij politike

Blerja e votave nga Vangjush Dako është aq e vjetër sa vetë karriera e...

Partia Demokratike ka reaguar përmes kryetarit të saj në degën e Durrësit, Ferdinand Xhaferjat lidhur me skandalin e përgjimeve të publikuar paraditën e sotme...
Aksident i rëndë me pasojë vdekjen

Aksident i rëndë me pasojë vdekjen

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Gorancë të Hanit të Elezit. Një grua nga Shqipëria ka humbur kontrollin e makinës së saj dhe...
medialine.al

Skandal në Elbasan: Favore seksuale për të marrë provimet

Uiversiteti i Elbasanit mban rekord për denoncimet e studentëve në Elbasan. Kjo në vetëm pak kohë pas një nisme të një faqeje në Instagram...
Pse zbatimi i fiskalizimit do të jetë i vështirë dhe gjasat për kosto të fshehura

Qeveria tërhiqet përkohësisht: Shtyhet fillimi i fiskalizimit të bizneseve

Pas kërkesave të vazhdueshme të grupeve të interesit, procesi i fiskalizimit është shtyrë dhe nuk pritet më të fillojë më nga 1 janari, siç...
- Advertisement -