15 C
Tirana
E mërkurë, Nëntor 20, 2019

Ndjesa publike dhe doreheqja e menjëhershme  është i vetmi reagim që mund te beje...

Ndjesa publike dhe doreheqja e menjëhershme  është i vetmi reagim që mund te beje KM i Shqiperise  në konferencën e dytë të lajmeruar për...

Raporti i DASH: Korrupsioni i ka shtrirë tentakulat kudo në Shqipëri

Korrupsioni i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes është veçuar si një nga problemet më të konsiderueshme të Shqipërisë sa i përket raportit...

Ta Nea gozhdon qeverisjen e Tsipras, që shëmbëlltyra e tij ideale është Edi Rama...

Kryeministri grek nuk është më revolucionari i majtë që ndezi shpirtrat e trazuara të grekëve të cfilitur nga kriza. Vitet e gjata të pushtetit...

Kush e ka mallkuar kete vend me kete zymtesi qe ka pllakosur

Nga Edmond Tupja Ditë dimri të lagështa, me mot të paqëndrueshëm, për gjithë lexueset e lexuesit e mi, si edhe për mbarë popullsinë e këtij...

Lali eri shpall fitues kompanine drejtuesit e se ciles u liruan nga burgu pak...

Një skandal ka përfshirë Bashkinë e Tiranës, me një tender të zhvilluar sëfundmi. Dokumentat e siguruara, zbulojnë se Erion Veliaj ka zhvilluar një tender për ndërtimin...

Edhe Erjoni ja bëri “bam” kundra Lali Erit që po e betonizon Tiranën

Duket se betonizimi Tiranës nuk ka mbetur pa u kundërshtuar edhe nga vetë partia e Lali Erit. Ja postimi i plotë i Erion Braçes LALI,...

Paratë e taksapaguesve amerikanë kanë financuar projektet e Sorosit ne Shqiperi

Bill Marshall, një hetues i Judicial Watch, pas daljes së raportit të JW për ndikimin e Sorosit dhe financimeve të USAID për projekte të...

Faktet se Soros po gatuan çorbën politike në dëm të vendit

PËRFSHIRJA ZYRTARE E “SOROS” SHKËPUTUR NGA LETRA E ISH- PROKURORIT ADRIATIK LLALLA Grupi i Ekspertëve të Nivelit të Lartë kishte për detyrë hartimin e projektligjeve kushtetuese...

PD mbledh grupin parlamentar per te nisur protestat

Partia Demokratike ka mbledhur grupin parlamentar pasditen e sotme, pas protestës së tre ditëve më parë në Rrugën e Kombit, dhe arrestimit të prostestuesve...

Presidenti i “Judicial Watch”: paratë e SOROS kanë financuar Partinë Socialiste të Shqipërisë

Një debat i madh është hapur këto ditë në SHBA. Ka dyshime të forta se miliona USD kanë dalë nga administrata Obama për llogari...
- Advertisement -