10 C
Tirana, Al
E martë, Nëntor 13, 2018
Braçe del hapur kundër Ahmetaj për tatimin edhe të pagave nën 30 mijë

Braçe del hapur kundër Ahmetaj për tatimin edhe të pagave nën 30 mijë

Braçe del hapur kundër Ahmetaj për tatimin edhe të pagave nën 30 mijë. “Unë preferoj që të merrem me propozimet materiale dhe jo propozimet orale”. Ideja...
Disa protestues tentojnë të hyjnë në ambientet e Bashkisë

Disa protestues tentojnë të hyjnë në ambientet e Bashkisë

Është tensionuar situata në protestën e banorëve të Astirit në Bashkinë e Tiranës. Disa protestues janë munduar të hyjnë me forcë në institucion, por policia...
Jorida Tabaku deklaron se reforma territoriale ka dështuar plotësisht

Jorida Tabaku deklaron se reforma territoriale ka dështuar plotësisht

Deputetja demokrate Jorida Tabaku deklaroi gjatë konferencës së rajoneve Shqipëri-BE se reforma territoriale ka dështuar. Më tej akuzoi mazhorancën se nuk dëgjoi zërin e opozitës...
Projeksionet e popullsisë: Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë

Projeksionet e popullsisë: Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë

Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë. Ndonëse në fillim të viteve ’90 kishim popullsinë më të re në rajon edhe në Europë,...

Gjeniu i financave shqiptare do të ulë pragun e tatimit mbi të ardhurat

Gjeniu i financave shqiptare do të ulë pragun e tatimit mbi të ardhurat. Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, flet për propozimin...
Bllokohet dogana: Të dalë e të flasë Rama nëse ka b*thë

Bllokohet dogana: Të dalë e të flasë Rama nëse ka b*thë

Një defekt në sistemin kompjuterik, në doganën greke të Kapshticës, ka bërë që të bllokohet hyrja për në shtetin helen, e qytetarëve shqiptarë. Që prej...
Regjistrohen përplasjet e para sot gjatë protestës së banorëve

Kompania fituese e projektit Unazes Re është krijuar në Korrik

Kryeministri Edi Rama dhe  kreu i bashkisë Erion Veliaj heshtin për protestën e mbi 2 mijë banorëve, sepse ata kanë vënë në jetë një...
duke e cilësuar këtë institucion si “Policia e Mendimit në duart e Ramës”

Basha: Tani Rama ka kontroll të plotë mbi ministrinë e brendshme

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, i ftuar në ‘360gradë’ deklaroi se emërimi i Sandër Lleshit në postin e zv/Ministrit të Brendshëm, tregon se ministria...
Firmoset urdhër arresti për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski

Firmoset urdhër arresti për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski

Ministria e Brendshme maqedonase ka firmosur urdhër arrestin për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski. Ky vendim erdhi pas njoftimit nga Gjykata Penala që nuk ka mundur të...
Kungulli i verdhë ka super veti ushqyese dhe shëndetësore

Kungulli i verdhë ka super veti ushqyese dhe shëndetësore

Kungulli i verdhë ka super veti ushqyese dhe shëndetësore. Kungulli është një perim me super veti ushqyese. Ai është i pasur me vitamina dhe minerale,...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -