24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019
Konsumoni këto fruta nëse ju bien flokët

Konsumoni këto fruta nëse ju bien flokët

Ngrënia e pesë frutave të caktuara mund t’ju ndalojë të bëheni tullac, sipas një eksperti të humbjes së flokëve. Dr Bashar Bizrah, themelues i Qendrës...

Pirja e kafesë me sasi të kontrolluar ju ndihmon te bini nga pesha

Pirja e kafesë mund të aktivizojë sistemin mbrojtës kundër yndyrnave të trupit, një zbulim ky që mund të ketë pasoja të mundshme në luftën...

Erdhi vera: Ja si mund ta hiqni dhjamin e tepërt në 4 ditë

Xhenxhefili, limoni dhe kastraveci do t’ju ndihmojë të shkrini dhjamin në bark dhe në vithe brenda katër ditëve. Gjithashtu stimulon metabolizmin dhe ndihmon trupin të...
Ja disa nga ushqimet që mund të konsumoni gjatë ditëve të nxehta

Ja disa nga ushqimet që mund të konsumoni gjatë ditëve të nxehta

I nxehti ka ardhur dhe ju mund të filloni numërimin mbrapsht për pushimet verore. Një efekt anësor i nxehtësisë që fatkeqësisht tenton të neglizhohet...
Ja tri mënyra natyrale për ti shpëtuar djegies në plazh

Ja tri mënyra natyrale për ti shpëtuar djegies në plazh

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta,...
Domatet zemërkau bëjnë shumë mirë për zemrën dhe kolesterolin

Domatet zemërkau bëjnë shumë mirë për zemrën dhe kolesterolin

Nga bahçet e kopshtet e shtëpive private e deri tek tek fermat e vogla, domatet zemërkau si qëmoti edhe sot të mrekullojnë me shijen...
Mjedrat janë të shëndetshme po aq sa janë dhe të shijshme

Mjedrat janë të shëndetshme po aq sa janë dhe të shijshme

Me pak kalori, pa kolesterol, me shumë fibra dhe vitaminë C, mjedrat janë të shëndetshme, po aq sa janë dhe të bukura. Jo më kot...
Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH si sëmundje profesionale

Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH si sëmundje profesionale

Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH-së si problem i diagnostifikueshëm dhe fenomen i lidhur me profesionin. Në kulturën e sotme, ku fokusi...
Gjumi jo i mirë ka ndikim të drejtpërdrejtë në qarkullimin e gjakut

Gjumi jo i mirë ka ndikim të drejtpërdrejtë në qarkullimin e gjakut

Cilësia e gjumit ka një ndikim të drejtpërdrejtë në sistemin kardiovaskular të organizmit. Këtë e kanë konfirmuar shumë studime sipas të cilave, ndikimi fillestar...
Studimi: Gjumi i tepër dëmton kujtesën tuaj

Studimi: Gjumi i tepër dëmton kujtesën tuaj

Të flesh 9 orë gjatë natës mund t’i bëjë dëm kujtesës suaj njësoj sikur të flini 5. Dihet botërisht se njerëzit që flenë më pak...
- Advertisement -