14 C
Tirana, Al
E enjte, Nëntor 15, 2018
Të mirat shëndetësore që sjellin konsumimi i frutave të pyllit

Mashtrimi i hapur me produktet e lëngjeve natyrale

Ndodh shumë shpesh që në markete gjen lëngje frutash të paketuara bukur dhe në kartona plot ngjyra! Duket sikur lëngu brenda është i cilësisë më...
Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut

Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut

Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut. Të gjithë përjetojmë probleme me stomakun herë pas herë. Qofshin këto intoleranca nga ushqimet që...
Dobitë që sjell konsumimi i verës kuqe në organizmin e njeriut

Dobitë që sjell konsumimi i verës kuqe në organizmin e njeriut

Dobitë që sjell konsumimi i verës kuqe në organizmin e njeriut. Nëse do të lexoni gazetat, do të lexoni patjetër rreth dobive që sjell...
Masazhet kanë efekte shumë pozitive për trupin e njeriut

Masazhet kanë efekte shumë pozitive për trupin e njeriut

Masazhet kanë efekte shumë pozitive për trupin e njeriut. Një studim i spitalit amerikan “Cedar’s Sinai” në Los Anxhelos ju jep të drejtën për...
Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve . Kjo referuar një studimi të Profesor Roger Kneebone. Kneebone është profesor i edukimit kirurgjik...
Një sugjerim për një drekë të këndshme dhe me vlera shëndetësore

Peshku dhe arrat janë ushqimet që ju zgjatin jetën

Do të jetosh më gjatë? Ha më pak mish të kuq. Konsumi i këtij lloj mishi rrit rrezikun për të vdekur, në veçanti për kancerin...
13 ushqimet kryesore që duhet të hani gjatë shtatzanisë

13 ushqimet kryesore që duhet të hani gjatë shtatzanisë

Nutricionistja Henrietta Norton  liston 13 ushqimet kryesore që duhet të hani gjatë shtatzanisë:. Kur jeni shtatzënë, e gjeni veten duke ngrënë ushqime të gjithëllojshme,...
Tonelata me ushqime të skaduara bllokohen nga AKU, po sa kalojnë

Tonelata me ushqime të skaduara bllokohen nga AKU, po sa kalojnë

Me tonelata ushqime importohen në Shqipëri pa dokumente të rregullta dhe disa syresh në prag skandence apo të mykura. Kjo tashmë pranohet dhe nga autoritetet,...
A e dini që një dush në ditë ju ndihmon në uljen e depresionit

A e dini që një dush në ditë ju ndihmon në uljen e depresionit

A e dini që një dush në ditë ju ndihmon në uljen e depresionit.  Sipas studiuesve, një dush i rregullt i ngrohtë mund të...

Kush fle shumë është i predispozuar për një jetë të shkurtër

  Të flesh më shumë se tetë orë në natë mund të sjell një vdekje të hershme, kështu sugjeron një kërkim i ri. Një studim...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -