12 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019
Lëkura e shegës ilaçi perfekt për stomakun dhe grastritin

Lëkura e shegës ilaçi perfekt për stomakun dhe grastritin

Me afrimin e stinëve të ftohta, organizmi është i pari që vëren ndryshimet. E në veçanti stomaku i cili ndjen menjëherë të ftohtin duke...
Ja si të shpëtoni nga gërhitja

Ja si të shpëtoni nga gërhitja

  Merrni vitaminë C Vitamina C ndihmon në përmirësimin e sistemit imunitar dhe atë të frymëmarrjes. Një nga shkaqet kryesore të gërhitjes është bllokimi i rrugëve...

Si te luftoni tensionin e larte vetem me tre menyra

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një...
Vlerat e hurmave farëzeza: Tani mund ti gjeni edhe në shitje

Vlerat e hurmave farëzeza: Tani mund ti gjeni edhe në shitje

Krahas shijes së tyre fantastike, hurmat mbartin vlera të jashtëzakonshme shëndetësore. Hurmat janë të pasura me vitamina, minerale si dhe antioksidantë. Ato përmbajnë ujë me...

Bima e rrallë që rritet në vendin tonë, kushton 3 mijë euro

Rreth 3.000 Euro për një kilogram tartuf dhe në Shqipëri kjo kërpudhë e rrallë rritet gjerësisht. Aq sa në Itali dhe Francë, gjuetarët e tartufit...
Ja pse ju del gjumi natën në të njejtin orar

Ja pse ju del gjumi natën në të njejtin orar

Ju ndodh të zgjoheni papritur në mes të natës apo shumë më herët nga ç’duhet të zgjoheni? Ju ndodh rregullisht? Ka disa arsye pse...

Dilema: Sa vakte duhet të konsumojmë në ditë?

Mëngjesi, dreka dhe darka janë konsideruar gjithmonë vakte të mjaftueshme për të plotësuar nevojat për ushqim të njeriut. Megjithatë, kohët e fundit, studimet janë të...

Ja si të eleminoni toksinat dhe pastroni mëlçinē

Me turmerik eleminoni toksinat dhe pastroni melcine Turmeriku ndihmon në eleminimin e mbetjeve të depozituara në traktin e tretjes duke rregulluar sekrecionet e lëngshme të...
10 superushqime që ju ndihmojnë të humbni peshë

10 superushqime që ju ndihmojnë të humbni peshë

Ushqimet ndikojnë në formimin e kockave, parandalimin e sëmundjeve kronike, përmirësojnë shikimin dhe mbajnë mendjen në formë. Por a e dini se ka prova se...

Konsumimi i lajthive ul rrezikun e prekjes ndaj diabetit

Studimi, mungesa e kromit shkakton diabet - lajthia fruti i pasur me kete mineral te cmuar! Kromi u identifikua si një nga mineralet në trupin...
- Advertisement -