24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019
Konsumoni këto fruta nëse ju bien flokët

Konsumoni këto fruta nëse ju bien flokët

Ngrënia e pesë frutave të caktuara mund t’ju ndalojë të bëheni tullac, sipas një eksperti të humbjes së flokëve. Dr Bashar Bizrah, themelues i Qendrës...

Pirja e kafesë me sasi të kontrolluar ju ndihmon te bini nga pesha

Pirja e kafesë mund të aktivizojë sistemin mbrojtës kundër yndyrnave të trupit, një zbulim ky që mund të ketë pasoja të mundshme në luftën...

Erdhi vera: Ja si mund ta hiqni dhjamin e tepërt në 4 ditë

Xhenxhefili, limoni dhe kastraveci do t’ju ndihmojë të shkrini dhjamin në bark dhe në vithe brenda katër ditëve. Gjithashtu stimulon metabolizmin dhe ndihmon trupin të...
Ja disa nga ushqimet që mund të konsumoni gjatë ditëve të nxehta

Ja disa nga ushqimet që mund të konsumoni gjatë ditëve të nxehta

I nxehti ka ardhur dhe ju mund të filloni numërimin mbrapsht për pushimet verore. Një efekt anësor i nxehtësisë që fatkeqësisht tenton të neglizhohet...
Victoria Beckham tregon sekretin për një fytyrë perfekte

Victoria Beckham tregon sekretin për një fytyrë perfekte

Victoria Beckham gjithmonë është lëvduar për një lëkurë perfekte dhe se pa frikë mund të themi se nuk i njeh vitet që ka mbi...
Ja tri mënyra natyrale për ti shpëtuar djegies në plazh

Ja tri mënyra natyrale për ti shpëtuar djegies në plazh

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta,...
Ja si mund të luftoni pagjumësinë duke ngrënë ushqime

Ja si mund të luftoni pagjumësinë duke ngrënë ushqime

E dini që mund të luftoni pagjumësinë me ushqime? Një ekip ekspertësh kanë zbuluar se cilat janë ato ushqime që luftojnë gërhitjen, pagjumësinë, ankthin...
Domatet zemërkau bëjnë shumë mirë për zemrën dhe kolesterolin

Domatet zemërkau bëjnë shumë mirë për zemrën dhe kolesterolin

Nga bahçet e kopshtet e shtëpive private e deri tek tek fermat e vogla, domatet zemërkau si qëmoti edhe sot të mrekullojnë me shijen...
Mjedrat janë të shëndetshme po aq sa janë dhe të shijshme

Mjedrat janë të shëndetshme po aq sa janë dhe të shijshme

Me pak kalori, pa kolesterol, me shumë fibra dhe vitaminë C, mjedrat janë të shëndetshme, po aq sa janë dhe të bukura. Jo më kot...
Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH si sëmundje profesionale

Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH si sëmundje profesionale

Sfilitja nga puna tashmë ka njohjen zyrtare të OBSH-së si problem i diagnostifikueshëm dhe fenomen i lidhur me profesionin. Në kulturën e sotme, ku fokusi...
- Advertisement -