24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019
Konsumimi i hurmave na sjell përfitimet të shumta për shëndetin

Konsumimi i hurmave na sjell përfitimet të shumta për shëndetin

Hurmat janë prej ushqimeve më të shëndetshme në planet, ndërkaq lista e mënyrave se si ato e përmirësojnë shëndetin tonë është e pafundme. 100 gramë...

Sallata ideale për të nxitur metabolizmin dhe detoksikimin e trupit

Është shumë e rëndësishme që të nxisni metabolizmin dhe të pastroheni nga helmet e grumbulluara, ndërkaq pranvera është koha ideale. Gjatë kohës së detoksifikimit, do...

Erdhi vera: Ja si mund ta hiqni dhjamin e tepërt në 4 ditë

Xhenxhefili, limoni dhe kastraveci do t’ju ndihmojë të shkrini dhjamin në bark dhe në vithe brenda katër ditëve. Gjithashtu stimulon metabolizmin dhe ndihmon trupin të...
Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut

Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut

Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut. Të gjithë përjetojmë probleme me stomakun herë pas herë. Qofshin këto intoleranca nga ushqimet që...

Dietat, ndonjëherë e rëndësishme është kur hamë dhe jo sa hamë

Ndoshta kemi gabuar në gjithçka me fiksimin tuaj për peshoren, dhe kontrollin e asaj që konsumoni. Por duke u fokusuar shumë tek kjo pjesë...

Dieta qe ju ben te humbni 7 kilogram nga pesha juaj

  Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Kjo dietë...

Amerikania Marilyn Vos Savant: Këshilla si të jemi gjithmonë në formë

Amerikania Marilyn Vos Savant, ka arritur të shënohet në Librin e rekordeve të Ginesit si femra me koeficientin më të lartë të inteligjencës. Ajo, në...
Ja tri mënyra natyrale për ti shpëtuar djegies në plazh

Ja tri mënyra natyrale për ti shpëtuar djegies në plazh

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta,...
Ja se si mund të eleminoni dhjamin e tepërt në zonën e belit.

Ja se si mund të eleminoni dhjamin e tepërt në zonën e belit

Ja se si mund të eleminoni dhjamin e tepërt në zonën e belit. Një regjim i shëndetshëm ushqimor është gurthemeli i rënies në peshë. Ju duhet të tregoheni...

Rezultatet e paimagjinueshme që sjell kombinimi mjaltit dhe sodes bukes

Siç edhe e keni mësuar në artikujt e mëparshëm, sheqeri ushqen dhe shumon qelizat kancerogjene. Ekziston një mendësi se përzierja e sodës së bukës...
- Advertisement -