12 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019

Te hame apo te mos hame ne darke, kjo eshte çeshtja?

Mund t’ju ndodhë që të mos e tretni ushqimin si duhet dhe që gjithë natën t’ju mundojë stomaku. Nga ana tjetër, nëse shkoni të uritur...

Ndikimi i rrjeteve sociale ne opinionet dhe mendimet tona

“Ne i gjejmë votuesit tuaj dhe i nxisim ata të veprojnë”. Me këtë mburrej “Cambridge Analytica”, përpara se të shpërthente skandali që tregoi se,...

Femra ja si te keni trup ne forme edhe pas kater lindjeve

Është nënë e katër fëmijëve e megjithatë asgjë nuk e pengon atë që të ruajë format fizike.Bëhet fjalë për Danielle Lloyd, e cila këtë...

Qumeshti i kesaj kafshe te cuditshme ju shpeton jeten

Qumështi i sqeporit mund të ndihmojë për të luftuar një nga problemet më kanosës të njerëzimit, rezistencën ndaj antibiotikëve, thonë shkencëtarët. Krijesat e çuditshme...

Amerikania Marilyn Vos Savant: Këshilla si të jemi gjithmonë në formë

Amerikania Marilyn Vos Savant, ka arritur të shënohet në Librin e rekordeve të Ginesit si femra me koeficientin më të lartë të inteligjencës. Ajo, në...

Menyrat natyrore se si mund te pastrojme trupin nga toksinat

Ka shumë metoda natyrore që mund të përdorni për të pastruar trupin tuaj. 1. Nëpërmjet ushqimit të shëndetshëm dhe ujit Pini shumë ujë – rritja e konsumit...

Ja kuptimi i ngjyrave dhe sa te rendesishme jane ne arredimin e shtepise

  Zgjedhja e kombinimit të ngjyrave është çështje parësore. Ngjyra ka fuqi për të ndryshuar pamjen, madhësinë dhe formën e mobilieve, orendive e posaçërisht të...

Studime të reja tregojnë se si alkooli mund të dëmtojë trupin nga ana gjenetike

Organizata Botëreore e Shëndetësisë i klasifikon pijet alkoolike si kancerogjene të “grupit 1”, çka do të thotë se ka prova bindëse që mund të...

Ja pse duhet të konsumojmë luleshtrydhe

Forma e tyre si zemër dhe ngjyra e gjallë të tërheqin shikimin dhe të shtojnë nepsin për t’i shijuar. Dhe pse kanë shije të...

Ja ushqimet që duhet të eleminoni nëse vuani nga tiroidet

Nëse vuani nga tiroidet, janë disa ushqime që mjekët do t’u rekomandojnë që të mos i konsumoni asnjëherë. Kjo pasi ato mund të prekin...
- Advertisement -