14 C
Tirana, Al
E enjte, Nëntor 15, 2018
Rrushi është një frut i pasur më antioksidantë dhe përfitime shëndetësore

Rrushi është një frut i pasur më antioksidantë dhe përfitime shëndetësore

Rrushi është një frut i pasur më antioksidantë dhe ju ndihmon në funksionimin normal të zorrëve falë vetive të tij qetësuese. Për më tepër rrushi...
Të mirat shëndetësore që sjellin konsumimi i frutave të pyllit

Mashtrimi i hapur me produktet e lëngjeve natyrale

Ndodh shumë shpesh që në markete gjen lëngje frutash të paketuara bukur dhe në kartona plot ngjyra! Duket sikur lëngu brenda është i cilësisë më...
Përdorimi i Facebook po rrit frikshëm personat me depresion

Përdorimi i Facebook po rrit frikshëm personat me depresion

Përdorimi i Facebook po rrit frikshëm personat me depresion. A është i vërtetë “depresioni” i Facebook-ut? Meqë mediat sociale janë bërë më të popullarizuarat...
Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut

Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut

Ja ushqimet që ju ndihmojnë kur keni dhimbje të stomakut. Të gjithë përjetojmë probleme me stomakun herë pas herë. Qofshin këto intoleranca nga ushqimet që...
Bebet e lindur nga baballarë të moshuar janë më pak të shëndetshëm

Bebet e lindur nga baballarë të moshuar janë më pak të shëndetshëm

Bebet e lindur nga baballarë të  moshuar kanë më pak të ngjarë të jenë të shëndetshëm në lindje. Ky përfundim doli pas një studimi të...
Dobitë që sjell konsumimi i verës kuqe në organizmin e njeriut

Dobitë që sjell konsumimi i verës kuqe në organizmin e njeriut

Dobitë që sjell konsumimi i verës kuqe në organizmin e njeriut. Nëse do të lexoni gazetat, do të lexoni patjetër rreth dobive që sjell...
Masazhet kanë efekte shumë pozitive për trupin e njeriut

Masazhet kanë efekte shumë pozitive për trupin e njeriut

Masazhet kanë efekte shumë pozitive për trupin e njeriut. Një studim i spitalit amerikan “Cedar’s Sinai” në Los Anxhelos ju jep të drejtën për...
Ja se si mund të fitoni para nga aftësitë dhe recetat tuaja të gatimit

Ja se si mund të fitoni para nga aftësitë dhe recetat tuaja të gatimit

E keni pasion gatimin? Dëshironi që recetat tuaja speciale të njihen kudo?A e dini që mund të fitoni shuma të majme vetëm duke gatuar...
Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve . Kjo referuar një studimi të Profesor Roger Kneebone. Kneebone është profesor i edukimit kirurgjik...
Një sugjerim për një drekë të këndshme dhe me vlera shëndetësore

Peshku dhe arrat janë ushqimet që ju zgjatin jetën

Do të jetosh më gjatë? Ha më pak mish të kuq. Konsumi i këtij lloj mishi rrit rrezikun për të vdekur, në veçanti për kancerin...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -