4 C
Tirana, Al
E hënë, Shkurt 18, 2019
Arrestohet në Kosovë Albert Veliu i njohur si "Babalja"

Kush është dhe ku jeton Albert Eqerem Veliu

Albert Eqerem Veliu në qytetin e Vlorës njihet me nofkat Berti i Abesë, ose Babale. Por, përveç kësaj ai njihet në vendlindje edhe për...

Hapja ambasadës SHBA-ve në izrael ka shkaktuar trazira dhe të vdekur

Hapja e ambasadës amerikanë në Jerusalem ka shkaktuar dhunë barbare në vend. Të paktën 18 palestinezë në Gaza janë qëlluar për vdekje nga trupat...

Vlerësimi CIA-s: 40% e të punësuarve në bujqësi mbajnë vetëm shpirtin gjallë

Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ekzistencës,...

Pamje nga aksidenti i rëndë ku humbën jetën 2 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën e Kombit. Ku si pasojë kanë humbur jetën 2 persona. BalkanWeb ka siguruar pamje...

Punonjësit e burgjeve nuk kanë marrë akoma pagat dhe prej muajsh nuk marrin shtesat

Kjo qeveri po e çon ekonominë në kolaps total. Xhirimi i ekonomisë është ulur në minimumin e viteve të fundit. Aq në problem janë financat...
Kujdestaria e fëmijës dyshohet të jetë shkaku i ngjarjes rëndë në Tiranë

Kujdestaria e fëmijës dyshohet të jetë shkaku i ngjarjes rëndë në Tiranë

Pak orë pas krimit të trefishte në zonën e Unazës së Re dalin në pah të tjera detaje në lidhje me arsyet që kanë...

Një aksident i rendë ndodh në aksin Elbasan- Tiranë

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Tiranë. Katër persona kanë mbetur të plagosur në këtë aksident. Ngjarja ndodhi pranë tunelit...

Skandal: ngacmonte seksualisht gra dhe vajza brenda në shtëpinë e tij

Një person, që nën petkun e “njeriut të Zotit” ngacmon seksualisht gra dhe vajza brenda në shtëpinë e tij është kapur në flagrancë nga...
Tragjedi në Lezhë ku humbin jetën 2 persona në pus

Tragjedi në Lezhë ku humbin jetën 2 persona në pus

Tragjedi në Lezhë ku humbin jetën 2 persona në pus. Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Torovicë të Lezhës, ku...
Në Elbasan autobuzi me turistë i bashkohet grupit protestues

Në Elbasan autobuzi me turistë i bashkohet grupit protestues

Studentët në Elbasan kanë bllokuar rrethrrotullimin e kryqëzimit në Bradashesh. Kjo pa penguar qarkullimin rrugor sepse ka mundesi alternative për të qarkulluar si nga rruga...
- Advertisement -