12 C
Tirana, Al
E mërkurë, Dhjetor 12, 2018

Rasti i kryetares së komunitetit të Madridit dhe hendeku madh kulturoro-ekonomik me Europën

Dje u dorëhoq e turpëruar Cristina Cifuentes, kryetarja e komunitetit të Madridit për dy kremra rigjenerues te vjedhur ne vitin 2011 në një supermarket. Gjatë...

Shijak: I riu i sapokthyer nga italia në shenjë proteste bllokon rrugën Durrës- Shijak

Një emigrant i revoltuar, është kthyer nga Italia në vendlindjen e tij në Xhafzotaj të Shijakut, dhe pasi ka parë gjendjen e shkatërruar të...

Humb jetën gjatë punës

Një burrë 61 vjeç humbi jetën dje teksa ishte duke punuar në ndërtim. “Gjatë punimeve në një objekt tre katësh në lagjen “Guerrile” Shkodër,...
medialine.al

Zbarkimi i emrigrantëve në mesdhe: Gjatë 2 ditëve 215 viktima

Shifra të frikshme janë publikuar nga një raport i fundit nga Kombet e Bashkuara. Vetëm gjatë dy ditëve, të paktën 215 persona janë mbytur...
Alibeaj: Ja faktet që tregojnë se Alizoti është sajesë e Xhafës

Alibeaj: Ja faktet që tregojnë se Alizoti është sajesë e Xhafës

Alibeaj: Ja faktet që tregojnë se Alizoti është sajesë e Xhafës. Në një deklaratë për mediet nga selia e Partisë Demokratike, deputeti Enkelejd Alibeaj...

Dënohet me 20 vite burg i dyshuari për sulmet në Paris ku mbetën të...

Gjykata belge dënoi sot me 20 vjet heqje lirie të dyshuarin për sulmet në Paris, Salah Abdeslam dhe një bashkëpunëtorin e tij, për tentim...

Ja pse marrëveshja e njohjes së patentave me greqinë është mashtrim

  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, dhe Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, nënshkruan dje marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë...

Pse nuk shkoi Rama sot në Shkodër?

Partia Demokratike ka organizuar një protestë në qytetin e Shkodrës me një grup tregtarësh të vegjël, të cilët kundërshtojnë përfshirjen në skemën e TVSH-së. Demokratët...

Nje komb, dy shtete dhe dy vizione drejtimi te ndryshme

Zhvillimet më të fundit në Shqipëri, protesta për tarifën në Rrugën e Kombit po ndiqet me mjaft interes edhe në Kosovë. Në fakt, shqiptarët...
Dyshohet se shkaku i atentatit të mbrëmshëm ka qenë Elvana Gjata

Elvana Gjata masakrohet në rrjetet sociale nga ndjekësit

Vetëm 7 muaj më parë ajo deklaroi tek emisioni ‘Xing me Ermalin’ se: “Zoti është treguar shumë i mirë me mua…”. Elvana asnjëherë nuk ka...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -