13 C
Tirana, Al
E enjte, Janar 17, 2019

Prokuroria po heton rastin marredhenies seksuale me dhune ndaj një 16- vjeçarjeje në Tiranë

Një djalë 17-vjeçar është duke u hetuar nga Prokuroria pasi dyshohet të ketë përdhunuar një të mitur. Ngjarja e rëndë është regjistruar në Tiranë. Policia...

Pse po tenton bllokimin Edi Rama të komisionit hetimoor “Tahiri”

Për 6 javësh në komisionin hetimor “Tahiri”, nuk është bërë asnjë veprim I rëndësishëm hetimor, thonë deputetët e PD-së, sepse asnjëri prej tyre nuk...

Raporti: Sulmet e Edi Ramës arrijnë deri në përcaktimin e gazetarëve si “armiq publik”

Organizata “Gazetarët pa kufij", me seli në Paris vlerëson në raportin e saj për lirinë e medies se po rritet armiqësia ndaj gazetarëve dhe...

Hec-et në Osum: Çështja shkon në Gjykatën Administrative

Ndërtimi i tre HEC-eve mbi kanionet e Osumit nuk është një çështje e mbyllur, edhe pse kryeministri Edi Rama ka premtuar se në këtë...

Po me parkun rinia çfarë pati Lali Eri?

Parku Rinia do të ribetonizohet nga Bashkia Tiranë. Bashkia ka planifikuar ngritjen e një këndi të madh lojrash si dhe disa lokale shërbimi në...

Partia Demokratike kërkon nisjen e hetimeve nga prokuroria pë Safet Gjicin

Partia Demokratike i maksimalizoi sot akuzat ndaj biznesmenit, ish-prefektit, kandidatit për deputet i PS, Safet Gjici, njëherësh president i sportklub “Kukësi”. Ndërsa Gjici ka...

E çuditshme në SHBA një klub golf telefonon policinë sepse një grup femrash ishin...

  Një klub golfi në SHBA ka kërkuar falje pasi ka telefonuar policinë për të larguan një grup prej 5 femrash afro-amerikane, me justifikimin se...

A do hapë dëshmia e Seitit, të tjera dritëhije sa i përket Dosjes së...

Nazer Seiti, i konsideruar financieri i grupit “Habilaj” ka marrë vëmendjen e kronikës së zezë në mediat e Italisë fqinje. 41-vjeçari u ekstradua drejt...

Prokuroria e Elbasanit dërgon për gjykim dosjen ndaj ish-zyrtarëve të ARRSH

Prokuroria e Elbasanit ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim dosjen ndaj ish-zyrtarëve të ARRSH. Për gjykim ka shkuar dosja ndaj ish drejtorit të...

Durrësi midis mbetjeve urbane dhe potencialit turistik

Çfarë po  ndodh në Durrës në qytetin e dytë që prodhon çdo vit 70 mijë tonë mbetje urbane? Këto mbetje depozitohen çdo ditë në një...
- Advertisement -