13 C
Tirana, Al
E enjte, Janar 17, 2019
Studentë protestojnë me vargje të një kënge polifonike

Ja mesazhi i prindit të studentës së ngujuar në protestë

Një nga prindërit e studentëve që janë ngujuar na dërgon këtë mesazh për ti motivuar studentët që ti shkojnë deri në fund kauzës së...
Njihuni me Gentin i Edit, Batonit dhe universitetit të George Soros

Njihuni me Gentin e Edit, Batonit dhe universitetit të George Soros

Arritja e vetme e Gent Cakajt, kandidatit pa CV është Masteri në universitetin e George Soros. Universiteti i Europës Qëndrore (CEU), i themeluar dhe i...

Ja video ku tregon nje polic duke qelluar me grusht studentin që proteston

Në një video të publikuar sot paradite shihet qartë një polic i cili në prani edhe të kolegëve të vet ka qëlluar me grusht...
Humb jetën gjatë riparimit të një defekti punonjësi i OST

Humb jetën gjatë riparimit të një defekti punonjësi i OST

Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Transmetimit (OST) ka humbur jetën  mbrëmjen e kaluar në Rrethin e Mirditës. Bëhet fjalë për 57-vjecarin Angjelin Qafa...

Studentet tek Ekonomiku: Policët na dhunuan dhe na kapën prej fyti

Për herë të parë, sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda...

Punonjësit e burgjeve nuk kanë marrë akoma pagat dhe prej muajsh nuk marrin shtesat

Kjo qeveri po e çon ekonominë në kolaps total. Xhirimi i ekonomisë është ulur në minimumin e viteve të fundit. Aq në problem janë financat...
Ja video e protestës së studentëve brenda fakultetit të Gjeologji-Minierave

Ja video e protestës së studentëve brenda fakultetit të Gjeologji-Minierave

Një nga aktivistet e lëvizjes “Për Universitetin”, Mirela Ruko përmes një statusi në Facebook ka shpërndarë një video të studentëve që protestojnë brenda Fakultetit...
Tensione midis studentëve dhe rojeve private tek fakulteti Juridik

Tensione midis studentëve dhe rojeve private tek fakulteti Juridik

Tension në fakultetin e Juridikut. Rojet e fakultetit nuk lejojnë studentë të tjerë të futen brenda. Kjo shkaktoi debat mes studentëve dhe rojeve të...

Perse Banka e Shqiperise shkeli rregulloren per lincesimin e ABI Bank

Perse Banka e Shqiperise shkeli rregulloren per lincesimin e ABI Bank ??? Banka e Shqiperise ka me ligj detyren shume te rendesishme te licensimit te...

Greqi: Zjarri në shtëpi lëndon binjakët 5 vjeçarë shqiptarë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Athinë, ku pas zjarrit në një banesë kanë mbetur të lënduar dy binjakë 5-vjeçarë shqiptarë. Mësohet se në...
- Advertisement -