9 C
Tirana
E shtunë, Mars 23, 2019
PATOS: Vdekja e 50- vjeçarit në punë çon në pranga drejtuesin teknik të kompanisë

PATOS: Vdekja e 50- vjeçarit në punë çon në pranga drejtuesin teknik të kompanisë

Policia ka arrestuar drejtuesin teknik të një firme ndërtimi në Patos, pasi një ditë më parë në këtë firmë humbi jetën një punëtor 50...
KUÇOVË: Aksident tragjik në punë me pasoja fatale për një 50 vjeçar

KUÇOVË: Aksident tragjik në punë me pasoja fatale për një 50 vjeçar

Një punëtor në një biznes nafte u rrëzua nga një lartësi dhe ndërroi jetë në Kuçovë. Raportohet se ai ishte 50 vjeç dhe ndërroi jetë...
SHEMBJA BANESAVE: Banorët e 4 familjeve janë shtrirë në rrugë

SHEMBJA BANESAVE: Banorët e 4 familjeve janë shtrirë në rrugë

Familjarët e një banese që rrezikon të shembet pranë Shkollës Petro Nini Luarasi, janë shfaqur në një gjendje tepër të rënduar mëngjesin e sotëm. Disa...

GJERMANI: Dy motra shqiptare humbi jetën në një aksident tragjik

Dy shqiptare nga Kosova kanë humbur jetën ditën e djeshme në një aksident rrugor në Gjermani. Sipas mediave gjermane, viktimat që humbën jetën në...

Drejtori i OSSHE Burrel mbush xhepat e Safet Gjicit me tenderin e ruajtjes fizike

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa ka publikuar sot një denoncim të fortë, ku thotë se firma e Safet Gjicit ka marrë pa garë tenderin...

PEQIN: Vëllai vret aksidentalisht të vëllain me armë gjahu

Një 21-vjeçar ka mbetur i vrarë me armë gjahu gjatë mbrëmjes së sotme në fshatin Galush të Peqinit. Mësohet se viktima është 21-vjeçari Roland Lleshi. Burime...
NGJARJE E KOBSHME: Kamioni aksidenton familje shqiptare prej 4 anëtarësh

NGJARJE E KOBSHME: Kamioni aksidenton familje shqiptare prej 4 anëtarësh

Një familje shqiptare në Itali ka pësuar një dramë të rëndë pas një aksidenti rrugor të ndodhur dje në Marostica, Itali. Ngjarja ka ndodhur para...
DURRËS: Humb jetën nga kontakti me energjinë elektrike 10 vjeçarja

DURRËS: Humb jetën nga kontakti me energjinë elektrike 10 vjeçarja

Një fëmijë ka ndërruar jetë në banesën e saj në Durrës. Burime nga policia thanë se një vajzë 10 vjeçe me inicialet A. B., ka...
Dënohet me 10 vite burg stomatologia që zhvati 2 milione euro 12 biznesmenëve

Dënohet me 10 vite burg stomatologia që zhvati 2 milione euro 12 biznesmenëve

Gjykata e Durrësit ka pranuar kërkesën e prokurorisë, duke dënuar me 15 vjet burg stomatologen Olesia Duka, e cila akuzohet se ka mashtruar 12...
TENDERI SKANDALOZ: Bashkia Belsh shpërdoron 1.5 miliardë lekë për korsi biçikletash

TENDERI SKANDALOZ: Bashkia Belsh shpërdoron 1.5 miliardë lekë për korsi biçikletash

Bashkia Belsh po justifikon plot vetevetn duke u kthyer në një institucion gangrenë për shërbimin dhe "shpërdoruese" të fondeve publike. Tenderi më skandaloz i...
- Advertisement -