13 C
Tirana, Al
E enjte, Janar 17, 2019
Kujdestaria e fëmijës dyshohet të jetë shkaku i ngjarjes rëndë në Tiranë

Kujdestaria e fëmijës dyshohet të jetë shkaku i ngjarjes rëndë në Tiranë

Pak orë pas krimit të trefishte në zonën e Unazës së Re dalin në pah të tjera detaje në lidhje me arsyet që kanë...
Shifrat se si Shqipëria po zbrazet përditë prej emigracionit masiv

Shifrat se si Shqipëria po zbrazet përditë prej emigracionit masiv

Nga janari në nëntor të vitit 2018, diferenca ndërmjet shqiptareve që kanë udhëtuar jashtë vendit ka qenëshumë e lartë në raport me kthimet, duke sinjalizuar se Shqipëria po zbrazet përditë prej emigracionit masiv, teksa shumë që ikin nuk kthehen më. Sipas të dhënave të INSTAT gjatë 11 mujorit 2018 kanëudhëtuar...
Doktoraturat e mjekësisë firmosen te Restorant “Viktoria”

Doktoraturat e mjekësisë firmosen te Restorant “Viktoria”

Ish-rektori i Universitetit të Mjekësisë, Ali Refatllari, denoncon “pazarin” e doktoraturave duke vënë në pikëpyetje ligjshmërinë e 320 gradave shkencore në shëndetësi. Fabrikat e...
Zbulohen detaje të ngjarjes së rëndë në zonën e Unazës së Re

Zbulohen detaje të ngjarjes së rëndë në zonën e Unazës së Re

Një ngjarja e rëndë ka tronditur Tiranës mëngjesin e kësaj të hëne. Në zonën e Unazës së Re, në rrugën “Kristaq Mone” dhëndri ka...

Ngjarje e rëndë: Dhëndri vret prindërit e nuses dhe pastaj veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e “Unazës së Re” në Tiranë. Fax News raporton se dhëndri ka vrarë...
Zbulohen detaje se si ndodhi grabitja në shtëpinë e biznesmenit

Zbulohen detaje se si ndodhi grabitja në shtëpinë e biznesmenit

Të veshur me uniformë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, maskat me armë grabisin biznesmenin e transportit. Banesa e një biznesmeni durrsak ka rënë mbrëmjen...

Durrës: Aksident i rendë me pasojë plagosjen e 2 personave

Një aksident i rëndë me pasojë dy të vdekur raportohet se ka ndodhur në qytetin e Durrësit, përkatësisht tek rruga e re e Kënetës. Viktima...
Rrëzohet nga parlamenti amendamenti i propozuar nga Erion Braçe

KLSH: Ahmetaj dhe qeveria po mashtrojnë me nivelin e borxhit

Një dokument zyrtar i Ministrisë së Financave nxjerr zbuluar ministrin në ikje Arben Ahmetaj për manipulim të shifrës së borxhit publik. Në një dalje...
Ku shkuan 8 borëpastruese dhuruar bashkisë Pukë 2 vite më parë

Ku shkuan 8 borëpastruese dhuruar bashkisë Pukë 2 vite më parë

Në një kohë kur pjesa veriore dhe juglindore e vendit po përballet me temperatura të ulta dhe reshje dëbore, ish-kryeministri Sali Berisha bën një...
Studentët vazhdojnë protestën e tyre dhe ngujimin në fakultete

Rriten tensionet deri në përplasje fizike midis studenteve dhe policisë

Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse. Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private...
- Advertisement -