12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Nënkryetarja e komisionit të Ekonomisë Jorida tabaku është takuar me disa biznese të vogla...

Nënkryetarja e komisionit të Ekonomisë Jorida tabaku, është takuar me disa biznese të vogla në kryqytet ku ka diskutuar mbi përfshirjen e tyre nga...

Opozita e bashkuar me vendim unanim kunder qeverise

Mosbindja civile ishte vendimi unanim me të cilin ka dalë opozita e bashkuar si formë proteste kundër Qeverisë.  “Kemi dalë me një vendim unanim, në...

Flake dhe shperthime te fuqishme ne Siri Kodra

Një zjarr i madh ka përfshirë magazinat në zonën e Siri Kodrës në Tiranë. Flakët janë të përmasave të mëdha dhe shtëllungat e tymit që...

Vetvendosja del ne mbrojte te prostestes dhe kryqezon Ramen

Zëdhënësja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, e ka quajtur terror qeveritar atë që ka ndodhur mbrëmjes e së dielës, kur policia shqiptare ka arrestuar në...

Zirkon Disha: Rama ka frike nga shqiptaret

Rama ka frikë nga shqiptarët’, kështu deklaroi aktivisti Zirkon Disha, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net. I pyetur nga moderatori Alen Xhelili, rreth...

Çfare interesash ka Nikolin Jaka qe del kundër protestës ne kukës?

Ditën e sotme kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka doli në një konferencë për mediat, ku ka hedhur akuza të forta ndaj protestuesve...

Malësorët nuk janë vandalë zoti Kryeministër!

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me cilësimin e protestuesve...

Nje komb, dy shtete dhe dy vizione drejtimi te ndryshme

Zhvillimet më të fundit në Shqipëri, protesta për tarifën në Rrugën e Kombit po ndiqet me mjaft interes edhe në Kosovë. Në fakt, shqiptarët...

Sepse kukesi na beri nder dhe na hapi sytë ndaj oligarkëve

Sot gjithë paria ekonomike e vendit filloi një sulm frontal ndaj banorëve të Kukësit, duke përdorur të njëjtin fjalor si dhe Zv.Kryeministri e duke...

Vasili- Rames: Kujt do t`ja vjelesh taksën?

3652 bisnese mbyllen, qeveria mbjell mjerim. Mijra bisnese mbyllen akoma pa filluar aplikimi i TVSH per biznesin e vogel. 3652 biznese mbyllen brenda tre mujorit janar-mars. Qeveria...
- Advertisement -