22 C
Tirana
E martë, Nëntor 12, 2019

Kukës: Aksident me pasojë plagosjen e tre të rinjëve

Tre të rinj janë plagosur si pasojë e një aksidenti në dalje të qytetit të Kukësit. Informacionet paraprake bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur...

Laboratori drogës në Fier, pularia ishte një maskim

Punëtorët që janë gjetur dje në objektin në ndërtim e sipër në Mbrostar të Fierit në pronësi të Vladimir Çilotajt kanë thënë se aty nuk po...
Elbasan: 30- vjeçari i vë zjarri banesës së vjehrrit

Kumari dhe qyteti i Elbasanit, 576 divorce dhe 395 pika kanizoje dhe lojra fati

Në Gjykatën e Shkallës së parë të rrethit gjyqësor Elbasan çdo vit regjistrohen qindra raste të kërkesave për zgjidhje martese. Pra çdo vit qindra...

Vazhdon ndotja në Elbasan pa i hyrë gjemb në këmbë

Mjaftoi një vizitë e deputetëve të qarkut për të ngritur një "flluskë" mediatike se do merreshin masa ndaj ndotësve. Deri më sot nuk është...

Ja çfarë mendimesh japin ambientalistët për kullën e ndërtuar në Divjakë

Kur Kavaja dhe shqipëria ka shumë nevojë për infrastrukturë, qeveria shkon e ndërton kulla. Por, ndoshta kulla e tanishme, do pasohet nga një hotel,...

Shembja e digës në Kenia i ka marrë jetën deri tani të paktën 20...

Shembja e një dige në Kenia, gjatë mesnatës së të mërkurës, për shkak të reshjeve të dendura ka shkaktuar një “shkatërrim total” dhe ka...

Vlerësimi CIA-s: 40% e të punësuarve në bujqësi mbajnë vetëm shpirtin gjallë

Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ekzistencës,...

The Times: Bandat shqiptare kontrollojnë tregtinë e kokainës në shtetin ishullor

“Bandat shqiptare që kontrollojnë tregtinë e kokainës së pastër kanë rritur praninë e tyre në Britani me rreth 60 përqind në tre vitet e...
Pse po këmbëngul Artan Hoxha që t`a banalizojë ngjarjen lidhur me djalin e deputetit

Artan Hoxha: Shkarkimi i Hajdarmataj erdhi me urdhër nga Ambasada Amerikane

Mesa duket dhe aq diplomatike nuk paska qenë deklarata e Donald Lu. Diçka fshihej dhe këtë e konfirmon edhe gazetari Artan Hoxha, i cili...

Arratisen 4 të burgosur në greqi, midis tyre dhe 2 shqiptarë

Katër të burgosur, mes tyre dy shqiptarë, janë arratisur pasditen e së mërkurës në kohën që po dërgoheshin në burg në ishullin e Kretës. Sipas...
- Advertisement -