18 C
Tirana
E diel, Korrik 21, 2019

Fiks Fare: Kujdesni nga “bamirësit” që mbledhin fonde me foto

Fiks Fare ka denoncuar sonte një tjetër rast të shoqatave “bamirëse”, që mbledhin para rrugëve me pretendimin për të ndihmuar fëmijë të sëmurë, por...

Vdekja e 24- vjeçarit që po përpiqen ta nxjerrin si “vdekje natyrale”

Gazetari Elio Laze, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka denoncuar skandalin në të cilin, sipas tij janë përfshirë institucionet e vendit,...

7 muaj janë pa punë dhe 18 muaj pa sigurime, naftëtarët në protestë

  Naftëtarët e rafinerisë së Fierit kanë protestuar sot para Prefekturës, duke u shprehur se prej 7 muajsh janë pa punë dhe 18 muaj pa...

Skandali: Rama merr rryshfet që rafinerinë ballshit t`ja japë një kompanie të falimentuar

“Rama merr ryshfet 9.6 milionë euro nëpërmjet bankës së familjes, ABI Bank! I dorëzon naftën shqiptare Kompanisë Gumvor”! Denoncimi është bërë nga ish-Kryeministri Berisha...

O Lali Eri, po në Vjenë mbajnë banorët rradhë për ujë si në Tiranë?

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një VIDEO në Facebook, ku shihen qytetarët duke mbajtur radhët për të mbushur ujë, çka të kujton kohët kur...

Fabrika në Kamëz që po i merr jetën banorëve nga ndotja e lartë

Banorët e Kamzës kanë protestuar disa herë për ndotjen e lartë që shkakton fabrika pranë shtëpive të tyre “Jemi për çdo natë në rrugë, duke...

Miratohet kodi i ri ajror, pasagjerët përfitojnë deri në 5 mijë euro kompesim

Me siguri të gjithëve ju ka ndodhur të prisni vonesat e avionëve me minuta ose në raste të tjera edhe me orë të tëra....

Berisha: Databaza e kompanisë dhe sistemi TIMS në duart e banditëve

Në faqen e tij të ‘Facebook,  ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar  një denoncim të fortë, ku implikohet ish-ministri Saimir Tahiri. Berisha thekson se databaza...

Në korçë po i presin pemët e qershisë pa i vjelur fare, nuk ka...

Drama e vertetë e fermereve shqiptare. Po presin pemët edhe pse janë të pavjela sepse nuk ka treg shitje. Çmimi me të cilën kërkohen në...

“Dosja Habilajve”, në seancën e parë kērkohet gjykim i shkurtuar

Në Katania është zhvilluar seanca e parë gjyqësore në ngarkim të bandës së Habilajve, të akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, pas zhvillimit...
- Advertisement -