12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Prokuroria e pergjithshme ne kerkim te shkaktareve te dhunes

Prokuroria e Përgjithshme nëpërmjet një deklarate shprehet se po punon për gjetjen e autorëve dhe shkaktarëve të dhunës në Tuneliun e Kalimashit. “Prokuroria e Përgjithshme...
Një nga studentët shprehet se është goditur dhe provokuar nga policia

Një nga studentët shprehet se është goditur dhe provokuar nga policia

Ka pasur tensione tek protesta që po zhvillohet tek kryeministria midis studentëve dhe policëve. Një nga studentët shprehet se është goditur dhe provokuar nga policia,...
Virusi i rrallë i merr jetën 18- vjeçares nga Tirana

Dibër: Depresioni çon 37- vjeçaren drejt aktit të tmerrshëm

 Depresioni dhe pamundësia për të pasur një të ardhme po çon shumë shqiptarë drejt aktit të tmerrshëm.  Nje 37-vjeçare nga Dibra ka tentuar t’i jape...
Operacioni anti-droge: Pesë persona nën arrest me 10 kg heroinë

Vrasja e Santiago Malkos: Makina e përdorur ishte denoncuar si e vjedhur

Në pritje të ekspertizës nga laboratori shkencor për armët e sekuestruara pas vrasjes së Santiago Malkos, burime  bejnë me dije se jo vetëm mjeti...
Ngjarje e rëndë në Elbasan: Dhunohet seksualisht një 19-vjeçar

Ndodh në Elbasan: Vidhet dhe mbahet peng taksisti nga kamarierët e lokalit

Vjedhin me dhunë, si dhe mbajnë peng për disa orë klientin, Policia vë në pranga autorët Në pranga përgjegjësi i lokalit dhe shoku i tij...

PEQIN: Vëllai vret aksidentalisht të vëllain me armë gjahu

Një 21-vjeçar ka mbetur i vrarë me armë gjahu gjatë mbrëmjes së sotme në fshatin Galush të Peqinit. Mësohet se viktima është 21-vjeçari Roland Lleshi. Burime...
Detaje rrënqethëse zbulohen nga ngjarja e rëndë ndodhur në Librazhd

Zbardhen detaje të reja të ngjarjes rëndë në Librazhd

Qyteti i Librazhdit është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një krim makabër në familje, ku një 53-vjeçar ka masakruar me thikë për vdekje gruan...

Patos: Eksploziv në makinën e një mësueseje, deri tani s`ka asnjë të dyshuar

Një shpërthim i fuqishëm me eksploziv është shënuar sot në Patos në orët e para të mëngjesit. Burimet bëjnë me dije se makinës së...

TERROR NË VORË: Breshëri plumbash drejt një karburanti

Një ngjarje kriminal është regjistruar orët e para të mëngjesit të së hënës në autostradën Tiranë-Durrës. Të shtënat me armë zjarri kanë pasur objektiv një...

Banorët e Astirit frymëzohen nga protestat që po mbahen në Francë

Protestuesit që kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre për projektin e Unazës së Madhe, veshën sot jelekë portokalli. Ata u frymëzuan nga protestuesit francezë, të...
- Advertisement -