12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019
Detaje rrënqethëse zbulohen nga ngjarja e rëndë ndodhur në Librazhd

Detaje rrënqethëse zbulohen nga ngjarja e rëndë ndodhur në Librazhd

Dalin në dritë të tjera detaje të rënda nga krimi makabër, ku 53-vjeçari Daut Gjokola masakroi me thikë gruan e tij Luljeta Gjokola. Ngjarja...
Vrau të atit me sëpatë: 35-vjeçari nuk shfaq shenja pendese

Vrau të atin me sëpatë: Autori deklaron se është dhunuar seksualisht

Gjykata për Krime të Rënda ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Arjan Shahaj, i cili vrau pak ditë më parë të...
PAÇAVURJA E DREJTËSISË: Si mbyllen hetime me 4000 euro

PAÇAVURJA E DREJTËSISË: Si mbyllen hetime me 4000 euro

Fiks Fare denoncoi dy avokatë të njohur në Tiranë dhe Vlorë, të cilët duke bërë “sekserin” e prokurorëve arritën të lironin dhe t’i pezullonin...
Skandali i Maznikut: Thellohet akoma sepse në Barcelonë ndodhej edhe Lali Eri

Skandali i Maznikut: Thellohet akoma sepse në Barcelonë ndodhej edhe Lali Eri

Hije të tjera dyshimi për një skandal kanë dalë në dritë pas bërjes publike të një fature ku tregonte se Shkëlqim Fusha, i kishte...

Edhe nēnkryetari i bashkisë Tiranë nē hotel me 900 euro nata

Prej disa ditësh ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjoni ka qenë në qendër të vëmendjes për futurat e majme nëpër hotele, ku kishte shpenzuar deri...
Mashtrimi me biletat e urbanit: Ja si funksiononte skema

Mashtrimi me biletat e urbanit: Ja si funksiononte skema

Të paktën për tre muajt e fundit operatorët e transportit publik të linjave kryesore në kryeqytetit kanë operuar me bileta të falsifikuara duke i...
PD zbardh të tjera dokumente rreth Agim Kajmakut

PD zbardh të tjera dokumente rreth Agim Kajmakut

Partia Demokratike ka publikuar sot dokumente të reja që tregojnë se Agim Kajmaku është Jorgo Toto, i arrestuari në Greqi. Ish-deputeti Gent Strazimiri ka...
Flet Ervis Doko: Ja si filloi skema e "mashtrimit" me kreditë tek Fondi Besa

Flet Ervis Doko: Ja si filloi skema e “mashtrimit” me kreditë tek Fondi Besa

Ervis Doko është bashkëjetuesi i Orkida Drizes, e arrestuar nga policia e Tiranës për skemën e mashtrimit me kreditë fiktive në Fondacionin Besa. Ai para...
Kajmaku kryebashkiak i Ramës dhe dosja e hapur ndaj tij në greqi

Ja se si Rama po mundohet të shpëtojë Kajmakun e bashkisë

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD, ka dalë në një konferencë shtypi në selinë e PD-së për të bërë një njoftim me rëndësi...
Hekurudha Shqiptare midis abuzimit, subvencionimit dhe rrezikut të mbylljes

Hekurudha Shqiptare midis abuzimit, subvencionimit dhe rrezikut të mbylljes

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se Hekurudha Shqiptare mbijeton prej një dekade përmes devijimit antiligjor të subvencionit të qeverisë si fond pagash...
- Advertisement -