12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Mungesa e shtetit: Ja si ndërtohet pa leje brenda zonës së Kalasë

Ndërtim pa leje brenda zonës Arkeologjike të kategorisë A. Ligji për ndërtimet pa leje është ashpërsuar, por kjo nuk duket të këtë trembur një...
Aksidentet: Bilanci i viktimave dhe aksidenteve është i frikshëm

Aksidentet: Bilanci i viktimave dhe aksidenteve është i frikshëm

Numri i të aksidentuarve në rrugë në muajin maj të këtij viti janë 115, ku 14 prej tyre kanë mbetur viktimë. INSTAT publikon shifrat, ndërsa...
Policia ka identifikuar autorin e vrasjes që ndodhi mbëmjen e djeshme në Laç

Policia ka identifikuar autorin e vrasjes që ndodhi mbëmjen e djeshme në Laç

Policia ka identifikuar autorin e vrasjes që ndodhi mbëmjen e djeshme në Laç, ku mbeti viktimë 24-vjeçari Viktor Shkorreti. Sipas policisë autori i kësaj...

Grabitja e Rinasit: Gjykata kërkon ndalimin 5 personave punonjës të bankave dhe kompanisë ICT

Gjykata e Krimeve të Rënda ka kërkuar ndalimin e 5 personave që dyshohet se kanë lidhje me grabitjen në Rinas, dhe janë pjesë e...
KORRUPSION: 6000 euro për licencë mësuesi dhe 4000 euro për bursë jashtë

KORRUPSION: 6000 euro për licencë mësuesi dhe 4000 euro për bursë jashtë

Policia e Shkodrës ka zbuluar dy persona, të cilët i kishin marrë një qytetareje gjashtë mijë euro, për të marrë provimin e Licencës në...
Dalin përgjimet e reja që implikojnë Dakon dhe bandën e Avdylajve

Dalin përgjimet e reja që implikojnë Dakon dhe bandën e Avdylajve

Materiali në vazhdim u përgatit për Zërin e Amerikës nga gazetarja Klodiana Lala dhe Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative, BIRN. Dhjetra përgjime dhe dokumente të...

Si mashtroi hapur për zgjidhjen e problemit të ndotjes “beu politik” i Rilindjes...

Këta të Rilindjes disa me shkollë e disa pa shkollë, kur marrin mandatin e deputetit dhe kanë pushtetin na bëhën të gjithë "gjeni" mashtrimi...
MEGA VJEDHJE E LALI ERIT: 20 milionë tender për riparim stolash

MEGA VJEDHJE E LALI ERIT: 20 milionë tender për riparim stolash

Riparimi i koshave dhe i stolave në bashkinë e Tiranës për 3 muajt në vijim do të kushtojë 19,8 milionë lekë. Përmes një tenderi...
ÇUDI RILINDASE: Tender vijëzimi rruge e paasfaltuar

ÇUDI RILINDASE: Tender vijëzimi rruge e paasfaltuar

Ky është investimi i fundit në rrugën nacionale Përmet - Tre Urat. Dy projekte dinjitoze, një për vijëzimin e super rrugës kurse tjetri për të...
Balliu: Rama është tmerruar nga përgjimet e reja të Bild

Balliu: Rama është tmerruar nga përgjimet e reja të Bild

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili sot nga Pogradeci nuk harroi të bënte ironi për opozitën...
- Advertisement -