12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Shkatërimi dhe betonizimi i Tiranës tanimë “powered by Lali Eri”

  Në fund të mandatit të tij 4-vjeçar, padyshim që kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj do të mbahet mend për shkatërrimin, betonizimin dhe zhdukjen e...

Prokuroria Elbasanit nis hetimin ndaj rafinerisë përpunuese të naftës në balldren

Prokuroria e Elbasanit ka nisur hetimet ndaj rafinerisë së naftës në fshatin Balldren, njësia administrative Papër. Ky vendim i prokurorisë ka ardhur si pasojë...

Po me parkun rinia çfarë pati Lali Eri?

Parku Rinia do të ribetonizohet nga Bashkia Tiranë. Bashkia ka planifikuar ngritjen e një këndi të madh lojrash si dhe disa lokale shërbimi në...

Dalin të palarat dhe abuzimet me liçensimet e FSHF-s, dënohet edhe nga UEFA

Licencimi i klubeve shqiptare në Kupat e Europës ka nxjerrë së fundmi një problematikë të madhe sa u përket bilanceve financiare, por më e...

Pamjet e grabitjes së Kamzës ku gjeti vdekjen Agim Buci dhe u plagos rëndë...

Zbardhet ngjarja e Kamzës ku gjatë tentatives për të grabitur dyqanin, u vra pronari Agim Buci dhe u plagos bashkëshortja e tij, Rita Buci....

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka nisur verifikimet për kompaninë e Arbër Abazit, nipit...

Në media janë ekspozuar dokumente që vërtetojnë se një kompani e quajtur “Alko-Impex Construction shpk”, e drejtuar nga nipi i deputetit socialist Sadri Abazi,...

Bilanci i të prekurve nga kanceri i mushkërive, 630 persona janë prekur gjatë një...

Mjekët japin alarmin për vdekjet nga ndotja e ajrit. Gjatë një viti, në Shqipëri janë prekur 630 persona nga kanceri i mushkërive. Dhe, vit...

A do hapë dëshmia e Seitit, të tjera dritëhije sa i përket Dosjes së...

Nazer Seiti, i konsideruar financieri i grupit “Habilaj” ka marrë vëmendjen e kronikës së zezë në mediat e Italisë fqinje. 41-vjeçari u ekstradua drejt...

Belsh: Ja çfarê ndodh kur investimet janê pa projekte tê studiuara

Shembulli më i qartë se si paratë e taksapaguesve shqiptarë i merr uji: pista e biçikletave rreth liqenit të Seferanit në Belsh, e ndërtuar...

Mungesa e kartonëve të patentave ka krijuar vonesa dhe pengesa në punë

Qytetarët që pajisen për herë të parë me leje për drejtim automjeti apo ato që u duhet ta rinovojnë janë përballur me mungesën e...
- Advertisement -