15 C
Tirana
E premte, Shtator 20, 2019

TË NA RROJË SHËNDETËSIA FALAS: Fshati me 1700 banorë nuk ka qendër shëndetësore

Elbasan, ambulanca nuk ekziston, qytetaret i drejtohen fshatit ngjitur. Cdo dite Rilindja   propagandistike shet në ekranet televizive shëndetësinë falas. Në spitale mungojnë medikamentet bazë, cka...

PROPAGANDA E ZËZË E RILINDJES: Shikoni se çpi ndodh me Hec-in e Holtës

Propaganda e Rilindjes në Gramsh. Nuk prishet Hidrocentrali, vetem spostohet diga Gjatë një aksioni, ku u shfaqën në media u tha ditë më parë se...
Në Elbasan banorët e fshatit Hajdaran kanë 3 ditë pa ujë në rubinetat e tyre

Në Elbasan banorët e fshatit Hajdaran kanë 3 ditë pa ujë në rubinetat e...

Thahet Hajdarani, uji i pijshem luks. Duket e çudtishme se si një vend me burimeve ujore  të shumta, që synon të kthehet edhe në...
Arsimi skandaloz i rilindjes: Klasa e parë zhvillohet në ambiente lokali

Arsimi skandaloz i rilindjes: Klasa e parë zhvillohet në ambiente lokali

Mlize, klasa e pare ne katin e pare te nje ish lokali. Në nisje të vitit të ri shkollor një nga problematikat e shkollave 9-vjecare...
Paradoksi në fshatin Balës: Tubat e llastikut janë përkrah me të elektrikut dhe ujë nuk ka

Paradoksi në fshatin Balëz: Tubat e llastikut janë përkrah me të elektrikut dhe ujë...

BALEZ, TUBAT E LLASTIKUT QENDROJNE PERKRAH ATYRE TE ELEKTRIKUT DHE PRAPE S'KA UJE. Rreth 1 mijë banorë të fshatit Balëz në Bashkinë e Elbasanit vuajnë...

Mashtrimi me tekstet shkollore: Rriten çmimet paradoksalisht

Tanimē jemi mësuar me abuzimet e pafundme me çmimet e teksteve shkollore për arsimin 9-vjeçar dhe gjimnazet. Sonte do t'ju sjellim me fakte se si...
VAZHDON RRJEPJA: Matër energjie të rinj dhe një tjetër PPP

VAZHDON RRJEPJA: Matër energjie të rinj dhe një tjetër PPP

Një procedurë prokurimi e hapur së fundmi për shprehje interesi ka nxjerrë në pah objektivin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) për...
PD do të publikojë sot të shkuarën kriminale të kryenashkiakut të Vaut të Dejës

PD do të publikojë sot të shkuarën kriminale të kryenashkiakut të Vaut të Dejës

Valdrin Pjetri dhe Agim Kajmaku nuk do të jenë të vetmit kryebashkiakë të futur në “listën e zezë” të sulmeve të opozitës për shkak...
Tallja me HEC-in e Holtës: Brenda pak ditëve pas shembjes u ngrit sërish

Tallja me HEC-in e Holtës: Brenda pak ditëve pas shembjes u ngrit sërish

Dy javë pasi autoritetet vendore të bashkisë së Gramshit dhe IKMT prishën digën e ndërtuar për hidrocentralin e Holtës  konstaton se rreth 1 km...
https://preview.themeforest.net/item/wp-rentals-booking-accommodation-wordpress-theme/full_screen_preview/12921802?_ga=2.94039517.1563468220.1567842747-1964263101.1561491941

Sistemi arsimor i Rilindjes: Kushtet higjeno-sanitare lëjnë për të dëshiruar

Një mësuese në shkollën 9-vjeçare në Grize në Malësi të Madhe, ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku duken ambientet e shkatërruara të...
- Advertisement -