12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Historia e shqiptarit qe perloti gjyqtarin anglez

Historia e Agim Selmanllarit dhe mirëkuptimi i një sistemi gjyqësor. Historia e 32- vjeçarit me nënshtetësi shqiptare është një nga rastet e mijëra shqiptarëve që...

Rrëfimi prekës i të miturës nga pogradeci dhe pamundësia për t`a mbajtur fëmijën

Rezultatet e ADN-së për fëmijën e lindur nga 15-vjeçarja Xh. Biba, e cila akuzoi bashkëfshatarin e saj se e kishte përdhunuar dhe lënë shtatzënë,...

Vogëlushi 2- vjeçar i jep lamturinë përgjithmonë kësaj bote

Ka ndërruar jetë djaloshi 2-vjeçar nga Londra Alfie Evans, i cili vuante nga nje sëmundje shumë e rrallë. Vogëlushi u bë me të vërtetë...

E çuditshme në SHBA një klub golf telefonon policinë sepse një grup femrash ishin...

  Një klub golfi në SHBA ka kërkuar falje pasi ka telefonuar policinë për të larguan një grup prej 5 femrash afro-amerikane, me justifikimin se...

Babai i braktis, nëna prej 6-vitesh në Koma, ndërsa daja i dy fëmijëve i...

Babai i braktis, nëna pëson aksident të rënde dhe prej 6 vitesh ndodhet në koma, ndërsa daja që ka marrë para për t’u kujdesur...

Historia e nënë Haxhiresë që përloti teleshikuesit

Historia e dytë që u trajtua në programin “Dua të të bëj të lumtur” ishte historia e nënë Haxhiresë ose siç e quante veten...

Mes lotëve dhe rrëfimit të 15- vjeçares, në fjalët e sëcilës gjejnë shumë vajza...

  Rasti i fundit i 15- vjeçares nga nga fshati Velçan, Pogradec ka sjellë dhe njëherë në vëmendje dhunën, abuzimet dhe trajtimin e femrës si...

Ja se në ç`mjerim jetohet sot në 2018 në Tiranë

Në zonën e Tufinës jeton e vetme 94-vjeçarja Hasime Veizi, të cilës si të mos mjaftonin problemet e moshës dhe vetmia, prej 2 muajsh...

Nese ekziston vullneti gjithcka e ka një zgjidhje, rasti gjakmarrjes

Programi “Dua të të bëj të lumtur” këtë të shtunë nisi me një histori e cila për shekuj të tërë ka qenë dhe vazhdon...

Qeveria është degdisur aq keq, sa me kontributet e të tjerëve mburret në ditën...

Emisioni BOOM në Ora News ka bërë një akuzë të pazakontë. Sipas asaj që transmetoi në emisionin e së hënës ERTV dhe Ministrja e...
- Advertisement -