21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019

Dëshmi tronditëse të dhunë së pashembullt gjatë natës në Dibër

  Janë dëshmi tronditëse ato të qytetarëve dibranë të cilët janë terrorizuar mëngjesin e sotëm nga Forcat Speciale që i kanë dhunuar duke i sulmuar...

Ky Gjiknuri s`ka as memorie të mirë, gjynah se ka harruar ç`thoshte për Gulfin...

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka përballur ministrin e Energjitikës dhe Infrastrukturës, me deklaratën e bërë prej tij në qershor 2014 lidhur me kompaninë...
NGJARJE E RËNDË: Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor

NGJARJE E RËNDË: Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që është regjistruar mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në orën 06:20, në segmentin rrugor...

Misteri dhe historia e gurit te vecante me peshë deri në 10 ton

Midis historise, misterit, bukurise dhe te paimagjinueshmes, "Sofra e zotit" ne majen e malit te Lipes Faktorë natyrorë mund ta kenë shkëputur nga mali mëmë,...
Ngjarja e rëndë në Kanionet e Holtës: Zbulohen si rrjodhi ngjarja

Ngjarja e rëndë në Kanionet e Holtës: Zbulohen si rrjodhi ngjarja

Kishte shkuar për të vizituar Kanionin e Holtës në Gramsh bashkë me familjen, mbytet 25-vjeçarja nga Lushnja. Edhe pse Desantila Sollaku e kishte menduar...
Aksident i rëndë në aksin Bulqizë-Shupenzë: Motori përplaset me barrierat

Aksident i rëndë në aksin Bulqizë-Shupenzë: Motori përplaset me barrierat

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur para pak minutash në aksin rrugor Bulqizë-Shupenzë. Një motor ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka mbetur...

Basha del me propozim real per biznesin duke kundershtuar uljen e pragut te TVSH-s

  Në një tryezë të përbashkët me biznesin e vogël, Lulzim Basha deklaroi se futja e këtij biznesi në skemën e Taksës mbi Vlerën e...

Zhduket nga banesa e saj 16- vjeçarja nga Kavaja

Një tjetër minorene është zhdukur nga banesa e saj në qytetin e Kavajës. Ka qenë nëna e saj, S. T., 36 vjeçe, banuese në Kavajë,...
Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

Aksident: Mjeti bujqësor përplaset me motorrin duke mbetur të lënduar 2 persona

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Bëhet me dije se është përplasur një motor me një mjet bujqësor e për...
Dyshohet se shkaku i atentatit të mbrëmshëm ka qenë Elvana Gjata

Dyshohet se shkaku i atentatit të mbrëmshëm ka qenë Elvana Gjata

Dyshohet se shkak për atentatin e mbrëmshëm është bërë ngacmimi i këngëtares Elvana Gjata, kjo solli përplasjen midis dy grupeve të rrezikshme. Ervis Martinaj ka...
- Advertisement -