20 C
Tirana
E premte, Maj 24, 2019
Aksident i rëndë: Furgoni mallrave del nga rruga dhe bie në lumin Shkumbin

Aksident i rëndë: Furgoni mallrave del nga rruga dhe bie në lumin Shkumbin

Një makinë ka dalë nga rruga në Elbasan dhe përfunduar në lumin Shkumbin. Aksidenti është shënuar pasditen e sotme në aksin Elbasan-Librazhd, në afërsi të...
Një aksident i rëndë i merr jetën një punëtori shqiptar në Itali

Një aksident i rëndë i merr jetën një punëtori shqiptar në Itali

Një aksident i rëndë i merr jetën një punëtori shqiptar në Itali. Mediat fqinje bëjnë me dije se dy punëtorë humbën jetën në një...
Reperja shqiptare lirohet nga burgu e akuzuar për mashtrim dhe vjedhje

Skandali i mashtrimit bën që Loredana të marri vendimin e papritur

Këngëtarja Loredana Zefi, u vendos në qendër të vemendjes të mediave , pas lajmin se një çift zviceran e akuzoi se i ka mashtruar...
Shpërthen superskandali në lidhje me shitjen e Veneto Bankë-s në Shqipëri

Shpërthen superskandali në lidhje me shitjen e Veneto Bankë-s në Shqipëri

Një skandal i madh bankar, i cili ka të bëjë me shitjen e Veneto Bankë duket se po hetohet nga organet e drejtësisë shqiptare. Ajo...
Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

Aksident i rëndë: Makina me tre të mitur bie nga 10 metra lartësi

Tre adoleshentë kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor në aksin Fier-Kraps. Mësohet se mjeti ku udhëtonin tre të miturit të moshës rreth 15...
ÇUDI RILINDASE: Tender vijëzimi rruge e paasfaltuar

ÇUDI RILINDASE: Tender vijëzimi rruge e paasfaltuar

Ky është investimi i fundit në rrugën nacionale Përmet - Tre Urat. Dy projekte dinjitoze, një për vijëzimin e super rrugës kurse tjetri për të...
Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

Aksident i rëndë: Makina aksidenton për vdekje këmbësorin 48- vjeçar

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar këtë paradite në qytetin e Ballshit. Policia ka bërë me dije se ngjarja ka ndodhur...
Zëri i Amerikës: Pse Shqipëria është pa Gjykatë Kushtetuese

Zëri i Amerikës: Pse Shqipëria është pa Gjykatë Kushtetuese

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, foli sot me shqetësim për vonesat në reformimin e sistemit gjyqësor dhe mosfunksionimin e Gjykatës Kushtetuese për shkak të...
“Masakra e Peshkëpisë”: Krimet e Rënda marrin në pyetje ish- deputetin

“Masakra e Peshkëpisë”: Krimet e Rënda marrin në pyetje ish- deputetin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka rihapur pas 25 vitesh dosjen që njihet ndryshe si “Masakra e Peshkëpisë”, pikërisht për këtë çështje është thirrur...
Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

NGJARJE E RËNDË: 40- vjeçari lyhet me benzinë dhe më pas djeg veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ishull Lezhë pas një 40-vjeçar është spërkatur me benzinë dhe më pas i ka vënë flakën vetes. Burime...
- Advertisement -